Biuro Ryszarda Czarneckiego zostało ostrzelane? Policja wyjaśnia sprawę

Nowodworska policja potwierdza, że wpłynęło do nich zgłoszenie ostrzelania biura europosła, jednak do momentu zakończenia czynności nie moze podać powodu uszkodzeń.
Zobacz wideo

"Dziś w nocy ostrzelano moje biuro europoselskie w Nowym Dworze Mazowieckim, ul Sukienna 80 (prawdopodobnie z broni pneumatycznej)" - napisał na Twitterze Czarnecki, dołączając do wpisu zdjęcie ostrzelanego okna.

Policja w Nowym Dworze Mazowieckim potwierdziła, że niedawno wpłynęło do nich takie zgłoszenie. Na miejscu wykonywane są czynności z udziałem funkcjonariuszy, jest również technik kryminalistyki, balista i zespół dochodzeniowo-śledczy. Dopiero po analizie materiału dochodzeniowego będzie można określić, w jaki sposób doszło do uszkodzenia szyby.

- Na chwilę obecną w porozumieniu z prokuraturą ustalono, iż prawdopodobnie czynności będą prowadzone pod kątem uszkodzenia mienia oraz narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu" - powiedziała PAP Joanna Wielocha, rzeczniczka nowodworskiej policji. Jak podkreśliła, w związku z trwającymi wciąż oględzinami jest za wcześnie, by wyjaśnić, w jaki sposób doszło do uszkodzeń.

Na miejsce zdarzenia przyjechał też sam Czarnecki. W rozmowie z PAP europoseł dodał, że policja zajmuje się m.in. badaniem monitoringu - miejskiego oraz sklepów, które znajdują się w pobliżu biura.

Ryszard Czarnecki kandydował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 4, który obejmuje Warszawie i powiaty ościenne. To czwarta kadencja polityka w Brukseli.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

TOK FM PREMIUM