Zmiana terminu targów Poznań Motor Show. Z obawy przed koronawirusem

Z uwagi na zagrożenie wystąpienia w Polsce koronawirusa i odwołanie poznańskich targów Motor Show organizatorzy postanowili zmienić termin wydarzenia. Największa impreza motoryzacyjna w Polsce odbędzie się w czerwcu, a nie jak planowano pod koniec marca.
Zobacz wideo

W wydanym we wtorek komunikacie zarząd Grupy Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) poinformował, że tegoroczne edycje targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show, Kongres Move - International E-Mobility Congress oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej odbędą się w dniach od 18 do 21 czerwca. Według wcześniejszych planów imprezy miały się zacząć 26 marca.

Decyzję o przesunięciu terminu targów podjęto "z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa".

Dyrektor Targów Poznań Motor Show Dariusz Wawrzyniak podkreślił w rozmowie z PAP, że z powodu koronawirusa odwołano tegoroczną edycję targów motoryzacyjnych w Genewie. - Mamy niepewną sytuację epidemiologiczną i musimy reagować - powiedział.

- Realne jest ryzyko, że impreza z powodu pojawienia się koronawirusa mogłaby zostać na ostatniej prostej odwołana. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, żeby nie zwlekać do ostatniej chwili, aż wszystkie wydatki na przygotowania do targów zostaną poczynione, a impreza miałaby być odwołana - podjęliśmy trudną, ale jedyną w tej sytuacji decyzję - wyjaśnił Wawrzyniak.

Dodał, że przesunięcie terminu targów zostało skonsultowane z wystawcami. Poznań Motor Show jest największym tego typu wydarzeniem w Polsce. W ubiegłym roku roku wystawcy zaprezentowali na nich ponad tysiąc pojazdów, w tym 60 premierowo.

To nie pierwsze duże wydarzenie w Polsce, które jest modyfikowane ze względu na zagrożenie koronawirusem. Bez udziału publiczności odbyły się w minionym tygodniu w Katowicach finały 14. sezonu mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters (IEM). Decyzję o zamknięciu imprezy dla widzów podjął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

TOK FM PREMIUM