WOŚP 2020. Podsumowanie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Fundacja WOŚP podczas 28. Finału zebrała 186 133 610, 66 zł, co do których ma bardzo jasne i sprecyzowane plany na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali.
Zobacz wideo

W niedzielę (8 marca) Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ostatecznie podsumowała 28.finał. Kwota, która wpłynęła na konto fundacji to 186 133 610, 66 zł. 

- Celujemy w najwyższą jakość i pragniemy kupić sprzęt, który zmieni poziom sal operacyjnych i zabiegowych. Przeznaczymy na to część pieniędzy, bo realizujemy także non stop całoroczne programy medyczne.

Po raz kolejny dobrze wydamy te pieniądze. Ta suma to niecałe 10% z 2 miliardów przeznaczonych na telewizję państwową. Jak dużo moglibyśmy zdziałać w ochronie zdrowia Polaków gdybyśmy dysponowali taką sumą pieniędzy! Jeśli uważasz, że te pieniądze powinny być przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia Polaków - kliknij "lubię to".

Bardzo dziękuję i liczę na to, że ten głos Polaków będzie ważnym przyczynkiem do narodowej dyskusji o naszym zdrowiu - napisał na Facebooku Jurek Owsiak.

Zapowiedział, że zakupione zostaną urządzenia do laserowej termoablacji ognisk w mózgu, mikroskop operacyjny tzw. egzoskop, system nawigacji zintegrowanej z mikroskopem operacyjnym, aparat najwyższej klasy rezonansu magnetycznego, systemu monitoringu śródoperacyjnego. Wsparte zostaną tez dwa ośrodki w Polsce leczące padaczkę lekooporną. 

WOŚP. 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 28. finału WOŚP, w styczniu 2020 roku, odnotowano nowy rekord. Udało się wówczas zebrać ponad 115 mln złotych. Tym samym pobito poprzedni - ubiegłoroczny - wynik o ponad 20 mln złotych. 

Hasło tegorocznego Finału WOŚP brzmiało: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji". W 28 finale udział wzięło około 120 tys. wolontariuszy. 

WOŚP. Podsumowanie

Podczas poprzedniego 27. finału WOŚP, w 2019 roku, zebrano 175 938 717,56 zł. Zebrane wtedy pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

Do tej pory, w 27. edycjach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała ponad miliard złotych. Pieniądze przeznaczono na zakup sprzętu dla szpitali.

Aplikacja TOK FM. Słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM