TVN24.pl: Generał policji od konkursu na anonim odchodzi

Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku odchodzi - poinformował portal tvn24.pl. Kołnierowicz był między innymi ukarany dyscyplinarnie za konkurs na anonim o podlaskiej posłance.
Zobacz wideo

Po powrocie z uroczystości 95. rocznicy służby kobiet w policji generał Daniel Kołnierowicz, komendant wojewódzki policji w Białymstoku, miał poinformować swoich podwładnych, że odchodzi na emeryturę. - W połowie miesiąca – donosi portal tvn24.pl i dodaje, że informacje nieoficjalnie udało się potwierdzić w Komendzie Głównej Policji.

Generał od konfetti i konkursu na anonim

Generał Daniel Kołnierowicz proponował ogłoszenie konkursu na najlepszy anonim o Bożenie Kamińskiej, parlamentarzystce PO. Został ukarany w postępowaniu dyscyplinarnym. Jak donosi tvn24.pl był faworytem wiceministra Jarosława Zieliński – już nie ma go w resorcie administracji - do objęcia funkcji komendanta głównego policji.

Portal pisze też, że sami policjanci twierdzą, że przez kilka lat działali na rzecz promocji Zielińskiego, posła z tamtejszego regionu. Słynne stały się obchody Święta Niepodległości w 2016 roku w Augustowie, gdzie ze śmigłowca zrzucono na głowę ministra konfetti, które wcześniej mieli wycinać młodzi policjanci.

DOSTĘP PREMIUM