Zamknięte granice, wstrzymane loty i połączenia kolejowe. Jakie zmiany wprowadza rząd od niedzieli?

Do Polski nie wjedzie większość cudzoziemców, a powracający do kraju Polacy będą musieli odbyć kwarantannę. Co jeszcze zmieni się od niedzieli?

Zamknięte granice dla większości cudzoziemców

- Zamykamy granice naszego kraju dla cudzoziemców, z pewnymi wyjątkami, ale warunek jest jeden - 14-dniowa kwarantanna po przekroczeniu granicy - mówi na konferencji Mariusz Błaszczak. Dodał, że pozwolenie na wjazd będą miały np. osoby, które pracują na stałe w Polsce.

Polacy przebywający za granicą mogą wrócić do kraju

Mateusz Morawiecki zapewnił, że każdy Polak, który obecnie przebywa poza granicami kraju np. na urlopie i chce wrócić do Polski, otrzyma stosowną pomoc. Zostanie utrzymany ruch samochodowy dla Polaków wracających z zagranicy. 

Premier zapewnił, że w przypadku osób wracających do Polski zachowane również zostaną zachowane "bardzo rygorystyczne procedury" i 14-dniowe kwarantanny. 

Wstrzymane połączenia kolejowe i samolotowe

Morawiecki poinformował również o wstrzymaniu międzynarodowych połączeń kolejowych i lotniczych. Dodał, że wewnątrz kraju ruch pociągów i samolotów pozostanie bez zmian.

Jak długo będą obowiązywać ograniczenia?

- Granice będą zamknięte na 10 dni, począwszy od północy z soboty na niedzielę, z możliwością przedłużenia o kolejne 20 dnia, a następnie o kolejne 30 dni - podał premier. 

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM