Koronawirus w Polsce. Zatrzymano pociąg. U jednego z pasażerów podejrzewa się koronawirusa

Na stacji PKP w Kępnie zatrzymano pociąg relacji Poznań - Kraków. Pociągiem podróżował 32-letni mieszkaniec Warszawy z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.
Zobacz wideo

"Kilka dni temu mężczyzna wrócił z Austrii” - poinformował PAP rzecznik prasowy kępińskiej policji st. post. Rafał Stramowski.

W tej chwili -  jak mówił rzecznik przed godziną 11 - pociąg zabezpieczany jest przez policję i strażaków. Działania polegają na tym, żeby osoby postronne nie zbliżały się do pociągu i aby nikt go nie opuścił.

Wstępnie znajdowało się w nim ok. 50 pasażerów.

Do Kępna przyjechał z Ostrowa Wlkp. specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego. W starostwie powiatowym w Kępnie zwołano z kolei nadzwyczajne posiedzenie sztabu kryzysowego.

Po kilkudziesięciu minutach rzecznik Stramowski podał, że zatrzymany pociąg ruszył ok. godz. 11 z dworca z pasażerami i dotrze na miejsce z trzygodzinnym opóźnieniem.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

Od 4 marca - kiedy w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia - w Polsce potwierdzono 150 zakażeń koronawirusem (stan do poniedziałki 16 marca rano). Do tej pory z powodu koronawirusa zmarły trzy osoby. 

Pierwsza - w czwartek (12 marca) - pacjentka z Poznania. Drugi - mężczyzna z Wrocławia (w piątek, 13 marca) i trzeci - 66-letni pacjent hospitalizowany w Lublinie, o którego śmierci resort zdrowia poinformował w sobotę wieczorem. Każdy z tych pacjentów, co podkreślali przedstawiciele ministerstwa, cierpiał na choroby współistniejące.

Tylko w poniedziałek 16 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 15 nowych przypadkach. W niedzielę odnotowano 21 nowych przypadków, a w sobotę (14 marca) - 35. 

TOK FM PREMIUM