Członek KRS zarażony koronawirusem. Reszta rady przechodzi kwarantannę

U prezesa Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członka Krajowej Rady Sądownictwa Zbigniewa Łupiny wykryto zarażenie koronawirusem - potwierdził we wtorek rzecznik Rady Maciej Mitera. Członkowie Rady przechodzą na kwarantannę.
Zobacz wideo

- W poniedziałek otrzymałem z biura KRS sms z zaleceniem kwarantanny w związku z zarażeniem jednego członka Rady - przekazał Mitera. Dopytywany przez PAP potwierdził, że chodzi o prezesa biłgorajskiego sądu rejonowego Zbigniewa Łupinę.

Z kolei przewodniczący KRS Leszek Mazur poinformował, że członkowie Rady przechodzą na kwarantannę po indywidualnych decyzjach sanepidu.

Członkowie KRS przechodzą na kwarantannę

W ubiegłym tygodniu odbyło się posiedzenie KRS. Obrady zaplanowane na cztery dni, zakończono po trzech dniach w czwartek. Jak wyjaśnił PAP sędzia Mitera, posiedzenie zostało przerwane wcześniej w związku z aktualną sytuacją w kraju, mając na względzie odpowiedzialność i troskę o dobro członków Rady. Dodał, że decyzja o skróceniu obrad została podjęta przez prezydium Rady.

Jak dowiedziała się PAP, na posiedzeniu obecny był sędzia Łupina. Mitera zapewnił, że podczas ubiegłotygodniowych obrad członkowie KRS nie mieli wiedzy o zarażeniu biłgorajskiego sędziego.

Przewodniczący KRS w rozmowie z PAP powiedział, że po uzyskaniu informacji o zarażeniu sędziego Łupiny poinformowany został sanepid. - Sporządziliśmy listę osób, które miały bezpośredni kontakt. Lista została przekazana sanepidowi i są wydawane przez sanepid indywidualne decyzje. Dodał, że członkowie i pracownicy KRS przechodzą na formalną kwarantannę. 

TOK FM PREMIUM