Wiceministrowie i urzędnicy na kwarantannie. Bo mogli mieć kontakt z ministrem środowiska Michałem Wosiem

Kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników - tych, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym koronawirusem ministrem środowiska Michałem Wosiem - przechodzi kwarantannę i czeka na badania - poinformował w środę szef KPRM Michał Dworczyk.
Zobacz wideo

- Jest kilku wiceministrów i kilkunastu urzędników, którzy są objęci kwarantanną i czekają na przeprowadzenie badań. To są osoby, które potencjalnie mogły zetknąć się z panem ministrem Wosiem - powiedział szef KPRM w RMF FM.

Dodał, że jeśli chodzi o kancelarię premiera, kwarantannę przechodzi około 25 osób. - Te badania i kwarantanna trwały dla części osób od kilkunastu godzin, dla części osób skończyły się wczoraj po tym, jak testy zostały zrealizowane i przyszły wyniki tych testów. Wszystkie były na szczęście negatywne - zaznaczył Dworczyk.

Szef Kancelarii Premiera Rady Ministrów potwierdził, że testom na SARS-CoV-2 poddani zostali ci członkowie rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z Michałem Wosiem. Dodał, że on sam też został przebadany w ten sposób.

Koronawirus w Polsce. Minister środowiska zarażony

W poniedziałek minister środowiska Michał Woś poinformował, że po stwierdzeniu koronawirusa u pracownika Lasów Państwowych, z którym miał kontakt, poddał się kwarantannie i wykonał badanie. Test dał wynik pozytywny. W związku z chorobą Wosia testom na koronawirusa poddano członków rządu, którzy mieli bezpośredni kontakt z szefem resortu środowiska. We wtorek (17 marca) minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że wyniki testów są negatywne.

Koronawirus w Polsce. Blisko 250 odnotowanych przypadków zakażenia

Do tej pory potwierdzono w Polsce blisko 250 przypadków zakażeń, a z powodu koronawirusa zmarło pięć osób. Pierwsza - w czwartek (12 marca) - pacjentka z Poznania. Drugi - mężczyzna z Wrocławia (w piątek, 13 marca), trzeci - 66-letni pacjent hospitalizowany w Lublinie, o którego śmierci resort zdrowia poinformował w sobotę wieczorem, czwarty - w poniedziałek (16 marca) - 67-letni mężczyzna hospitalizowany w Łańcucie. I piąty - pacjent z Wałbrzycha. Każdy z tych pacjentów, co podkreślali przedstawiciele ministerstwa, cierpiał na choroby współistniejące.

Tylko we wtorek 17 marca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 60 nowych zakażeniach. 

TOK FM PREMIUM