Pacjent z podejrzeniem koronawirusa wyskoczył przez okno szpitala. "Wydawało się, że śpi, a potem..."

Pacjent, który wyskoczył z okna budynku oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu jest w ciężkim stanie. Mężczyzna w średnim wieku trafił do szpitala z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.30. Z pierwszego piętra budynku oddziału zakaźnego Wrocławskiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego wyskoczył pacjent, który trafił w środę do tego szpitala z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyzna krótko był na oddziale; była u niego pielęgniarka i odłączyła kroplówkę. - Wydawało się, że pacjent śpi. Chwilę po wyjściu pielęgniarki wyskoczył przez okno - powiedziała rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego Urszula Małecka.

Przed godz. 19 rzeczniczka szpitala zakaźnego poinformowała, że mężczyzna został przewieziony do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej. Mężczyzna trafił na OIOM. - Ma wielonarządowe obrażenia, poważne obrażenia głowy i był stabilizowany na OIOM-iem. Jego stan jest bardzo poważny - powiedziała rzeczniczka.

W czwartek (19 marca) poinformowano, że pacjent nie jest zarażony koronawirusem. 

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo zdrowia poinformowało w środę wieczorem, że jest 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Nowe przypadki dotyczą 28 osób z woj. mazowieckiego, czterech z woj. śląskiego, dwóch osób z woj. dolnośląskiego oraz po jednej osobie z województw pomorskiego i opolskiego.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta z koronawirusem MZ poinformowało 4 marca. Od tego czasu zakażenie wykryto u 287 osób, pięć z nich zmarło. Od weekendu w Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM