Prezydent Poznania nie wytrzymał. "Proszę nie dzwonić z idiotycznymi pytaniami!"

Proszę nie dzwonić z idiotycznymi pytaniami do sanepidu; on nie jest od tego, by informować, czy jakiś sklep jest czynny, czy nie - zaapelował w piątek do mieszkańców prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.
Zobacz wideo

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zaapelował w piątek na konferencji prasowej do mieszkańców miasta, by "nie dzwonić z idiotycznymi pytaniami do sanepidu". - Sanepid nie jest od tego, by państwa informować, czy Castorama jest czynna, czy też nie- podkreślił wzburzony.

- Ja wręcz będę chciał zaapelować do wojewody, czy ewentualnie do rządu, by w sytuacji, gdy ktoś tak durne pytania kieruje do sanepidu, który w tej chwili jest przeciążony - żeby takie osoby za tego typu blokowanie linii były karane jakimiś mandatami - zaznaczył.

Jaśkowiak przypomniał, że sanepid obecnie odpowiada głównie na pytania dotyczące koronawirusa, kwarantanny, czy też kwestii związanych z działalnością sanepidu. - Sanepid to nie tylko koronawirus, ale na pewno nie są to takie kwestie jak pytania, czy jest otwarta Castorama czy jest otwarte coś innego- bo od tego są zupełnie inne podmioty. Proszę sobie sprawdzić na stronach internetowych, czy ewentualnie w inny sposób uzyskać takie informacje - podkreślił Jaśkowiak.

Do tej pory na terenie Wielkopolski potwierdzono 18 zakażeń koronawirusem; jedna osoba zmarła. Według danych podanych w piątek przed południem przez Ministerstwo Zdrowia, łączna liczba potwierdzonych badaniami zakażeń w Polsce wyniosła 378. Sześć osób zmarło.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Prezydent Poznania nie wytrzymał. "Proszę nie dzwonić z idiotycznymi pytaniami!"
Zaloguj się
 • cooltras

  Oceniono 8 razy 2

  Zidiocenie tego społeczeństwa już mnie powoli przestaje zadziwiać.

 • Szymon Głowacki

  Oceniono 14 razy 0

  Ja tam lubię dzwonić do sanepidu 3x dziennie. Lubię być osobiście i na bieżąco informowany o wszystkim :) Mam wręcz ustawione automatyczne wybieranie, żeby samo wydzwaniało, kiedy mają zajęte. Nie po to nasi dziadowie walczyli w powstaniach, żebym teraz nie mógł pogadać sobie z sanepidem kiedy chcę. To w końcu my Polacy mamy rządzić w naszej Polandii! Wszyscy musimy jeść cebulę i buraki, bo cebula jest biała, a buraki - czerwone, a my jesteśmy Biało-Czerwoni!!!!!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 11 razy -3

  Ktos tego bubka w koncu wybral.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX