Szumowski: W ciągu kilkunastu dni możemy mieć w Polsce 10 tys. zakażonych koronawirusem

W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc, dwa tysiące zakażonych koronawirusem. Natomiast w ciągu kilkunastu dni ta liczba może się zwiększyć do 10 tys. osób - uważa minister zdrowia, Łukasz Szumowski.
Zobacz wideo

Szumowski zaznaczył, że w takiej sytuacji „mówienie o tym, kiedy to się skończy jest nieupoważnione i jest całkowitym gdybaniem”.

- Przygotowujemy się na wysokie liczby. Na to, co nas czeka w najbliższym tygodniu, dwóch, gdy tych pacjentów będzie bardzo, bardzo dużo. W dalszej perspektywie będziemy oceniali, jak wygląda epidemia. Jak ona wygląda na świecie, jak ona wygląda w Polsce – powiedział minister.

Regulowane ceny produktów

Szumowski pytany był także o to, kiedy zostanie opublikowana lista cen odgórnie regulowanych produktów. Odpowiedział, że jest to bardzo „delikatna operacja”, a analizy w tej chwili trwają.

- Zleciliśmy w tej chwili analizy jak kształtowały się ceny tych poszczególnych kategorii produktów w ciągu ostatniego roku. Dostaniemy je niezwłocznie i będziemy przymierzali się do publikacji takich cen regulowanych - zapewnił.

Z kolei premier zapewnił, że zasiłek opiekuńczy dla rodziców zajmujących się dziećmi do 8. roku życia w związku z przedłużeniem okresu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół do Świąt Wielkanocnych przysługiwać im będzie za cały ten okres. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Koronawirus w Polsce. Szumowski: w ciągu kilkunastu dni możemy mieć w Polsce 10 tys. zakażonych koronawirusem
Zaloguj się
 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 6 razy 4

  wciąż nie podano ile osób jest leczonych, respirator, śpiączka farmakologiczna, etc. z drugiej codziennie przebywa około 30stu zarażonych, więc nie wiem jak on chce dojść do 10 tys.

 • Avis Ventus

  Oceniono 4 razy 2

  Na co oni czekają? Przeciąganie w nieskończoność, aż będzie 50 tys zakażonych. Taki cel ma rząd? Wytępić starszych obywateli? Tak czy siak, i tak będzie stan wyjątkowy, a takie przeciąganie tylko pogarsza sytuację.

 • Wojciech Joński

  Oceniono 1 raz 1

  A miałem P. Ministra za optymistę, chyba zrobił dogłębne rozeznanie i Mu przeszło. Strach się bać

 • fuqu

  Oceniono 1 raz 1

  A jak jeszcze wprowadzi się adekwatną liczbę testów, to będzie ich 40 000.

  A po wyborach 200 000 i tyle ma być !
  200 000 to liczba, która odpowiada żywotnym potrzebom Narodu.
  I nikt w obcym języku nie bedzie nam mówił, że nas na to nie stać.

  P.S.
  Moim osobistym zdaniem służba zdrowia właśnie leci na ryj.
  Końcowym efektem będzie śmiertelność na poziomie 20%
  20% od 200 000 to 40 000.
  Jakaż ulga dla ZUS. Taka akcja ZUS+

 • Michał

  Oceniono 3 razy 1

  To, co robi w tej chwili władza, czyli odsyłanie potencjalnie zarażonych na domową pseudokwarantannę bez przeprowadzenia testu, to jest faktyczne pozbawienie tych ludzi konstytucyjnego prawa do opieki zdrowotnej. To będzie się nadawało na procesy sądowe.

 • alben albus

  Oceniono 3 razy 1

  Niestety w tej sytuacji niestety dla dobra nas wszystkich jest wprowadzenie stanu wyjątkowego w wespół Pana we wniosku do pana A.D. tylko w szkopuł z tym iż on ma "szczęśliwy los konronawirusowy" w ręku jako atut kamoanijny na reelekcję. Grunt iż Pan robił cokolwiek niż nic nie robił... Zdrówko wszystkim.

 • Sebastian POLAND

  Oceniono 2 razy 0

  Dopóki w krajach gdzie jest dużo przypadków zarażenia będzie faza spadkowa w nowe przypadki nie mamy co liczyć że sytuacja tym bardziej się szybko u nas poprawi.
  Niestety ograniczanie kontaktów z innymi to jedyny sposób.??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX