Kaplice cmentarne wyłączone z użytku z powodu koronawirusa. Uroczystości pogrzebowe zostaną ograniczone

Zagrożenie rozprzestrzeniającym się koronawirusem jest powodem wyłączenia od wtorku (24 marca) kaplic cmentarnych do odprawiania ceremonii pogrzebowych - poinformował w poniedziałek szczeciński magistrat.
Zobacz wideo

- W związku z nasilającym się zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz rekomendacją Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego od jutra wyłączone będą z obsługi kaplice cmentarne do odprawiania ceremonii pogrzebowych - poinformował rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Uroczystości pogrzebowe zostaną ograniczone i będą odbywały się na cmentarzu, nad grobem w obecności najbliższej rodziny - wynika z informacji miasta.

W poniedziałek zostały zamknięte do odwołania kąpieliska na Dziewokliczu oraz na Głębokim. Ma to związek z możliwością rozprzestrzeniania się koronawirusa. Służby miejskie przypominają także, że nie należy korzystać chwilowo z placów zabaw, siłowni pod chmurką i boisk sportowych. Zabronione jest także organizowanie imprez na polanach rekreacyjnych. 

Koronawirus w Polsce. Władze miast ostrzegają przed chodzeniem na place zabaw

Już wcześniej także inne miasta w Polsce apelowały o niekorzystanie z placów zabaw z powodu rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. M.in. w Warszawie przy wejściach na tereny placów dla dzieci można zobaczyć ostrzeżenia. Podobne komunikaty wywieszono także m.in. w Rzeszowie i Bydgoszczy. Na zupełne zamknięcie znajdujących się na jej terenie obiektów zdecydowała się z kolei m.in. warszawska Wola. 

Koronawirus w Polsce. Ograniczone możliwości uczestniczenia we mszach

W związku z zakazem ogranizowania zgromadzeń powyżej 50 osób, Konferencja Episkopatu Polski przypomina biskupom diecezjalnym o udzieleniu kolejnej dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej.

KEP apeluje o umożliwienie wiernym uczestnictwa w organizowanych przez parafie transmisjach. 

DOSTĘP PREMIUM