Nie wszyscy posłuchali #zostanwdomu. Czy Warszawa zamknie parki na czas epidemii?
Nie wszyscy słuchają zaleceń służb sanitarnych dotyczących tego, by zostać w domu, a ewentualne wyjścia ograniczyć do niezbędnego minimum. Kiedy pogoda robi się coraz bardziej wiosenna, w niektórych parkach - zwłaszcza w weekendy i popołudniami - nie brakuje spacerowiczów.
We władaniu Miasta Stołecznego Warszawya jest 79 parków o łącznej powierzchni około 762 hektarów. Urzędnicy zapewniają, że miejsca te są monitorowane na bieżąco. - Patrzymy, jak wygląda sytuacja. Jeżeli będzie taka konieczność, to będziemy podejmowali konkretne kroki i działania - mówi TOK FM rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. - Ale pamiętajmy, w dobie takiego kryzysu, w jakim jesteśmy, nie możemy działać chaotycznie, tylko na podstawie konkretów - dodaje.
Warszawa. Zamknięte Łazienki i ogród w Wilanowie
Już w weekend dla odwiedzających zostały zamknięte Łazienki Królewskie i ogród przy Pałacu w Wilanowie. O zamknięcie tych miejsc do ministerstwa kultury apelowali stołeczni urzędnicy. - Takie pismo zostało do pana ministra [Piotra Glińskiego - red.] wystosowane z tego względu, że Łazienki Królewskie nie podlegają pod miasto, tylko pod Ministerstwo Kultury - potwierdza Gałecka. - Te miejsca były ostatnimi dniami wyjątkowo oblegane, stąd nasza prośba - uzupełnia.
Decyzja o zamknięciu Łazienek i ogrodu w Wilanowie będzie obowiązywać do odwołania.
Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i służb sanitarnych, unikanie skupisk ludzi to jedna z najważniejszych zasad, by ustrzec się przed koronawirusem. Przenosi się on bowiem drogą kropelkową. Nosiciel wirusa zakaża podczas kaszlu, kichania, mówienia. Dlatego należy zachować bezpieczną odległość od innych osób (1-1,5 metra).
Warszawa zmienia rozkłady komunikacji
W związku z epidemią koronawirusa Warszawa wprowadziła też zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej. Ten obowiązuje od dzisiaj (poniedziałek, 23 marca) i miał być odpowiedzią na spadek zainteresowania publicznym transportem. Metro, tramwaje i autobusy kursują podobnie jak w weekendy. Rozwiązanie nie przypadło jednak do gustu wszystkim pasażerom. Okazało się bowiem, że na niektórych liniach mniej pojazdów oznacza większy tłok, co mogłoby powodować większe zagrożenie dla mieszkańców miasta.
W poniedziałek stołeczny ratusz zdecydował więc o wprowadzeniu do tego nowego rozkładu pierwszych korekt. Zmiany dotyczą kursowania linii 707, 500 i 190. - Linia 707 została wyposażona w autobusy przegubowe. Natomiast od jutra [od wtorku - red.] linie 500 i 190 będą jeździły we wcześniejszym szczycie porannym, tj. przed godziną 6 - wyjaśnia Karolina Gałecka.
-
Próbowali zakłócić pokaz "Zielonej granicy". "Grupa chuliganów z wicemarszałkiem województwa"
-
Awantura z Polską to temat numer jeden w Ukrainie. Obrywa się też Zełenskiemu
-
Orgia z seks workerem na plebanii w Dąbrowie Górniczej. Kuria zabrała głos
-
Łódzka odsłona afery wizowej. Szczerba o "załatwiaczach". "To nas przeraziło"
-
Księża zorganizowali imprezę z męską prostytutką. Interweniowało pogotowie i policja
- Zaskakująca reakcja Mariusza Kamińskiego na atak na Borysa Budkę w Katowicach
- PiS przeszarżował z hejtem na "Zieloną Granicę"? "Potworna, prymitywna manipulacja"
- Rozpierducha. I podłość, czyli Duda - prezydent niektórych Polaków [629. Lista Przebojów TOK FM]
- Trójkąt polsko - ukraińsko - niderlandzki. Multikulturową układankę otwiera Jerzy Nemirycz
- Płonie sala weselna w Pruszkowie. Pożar wybuchł w trakcie imprezy