Szacki: Potrafię zrozumieć, co stoi za tym, że Kaczyński nie chce przełożenia wyborów

- Potrafię zrozumieć stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, nawet abstrahując od bieżących interesów politycznych i faktu, że Andrzej Duda szybuje teraz w sondażach - mówił Wojciech Szacki w podcaście "Duży Pałac".
Zobacz wideo

- Jarosław Kaczyński, bo to od niego wciąż wszystko zależy, uważa, że wybory to rzecz święta i że uda się jakimś cudem zahamować rozwój epidemii do połowy kwietnia i wybory będą mogły się odbyć. W jakimś sensie pojmuję to, co mówi Kaczyński i rozumiem, co za tym stoi - mówił Szacki.

I zaraz wyjaśnił: - Stoi za tym przekonanie, że nie wiadomo, co będzie dalej. Jeśli wybory nie odbędą się teraz, to powstaje pytanie, kiedy miałby się odbyć? I czy np. jesienią nie będzie nawrotu epidemii? A może na wiosnę będzie jeszcze gorzej? Tu są same niewiadome. Z tego punktu widzenia potrafię zrozumieć stanowisko Jarosława Kaczyńskiego, nawet abstrahując od bieżących interesów politycznych i faktu, że Andrzej Duda szybuje teraz w sondażach.

Zaraz jednak dodał, że obóz władzy powinien jednak przemyśleć upieranie się przy majowych wyborach. - Warto sobie zadać pytanie, czy aby nie przekroczyliśmy już punktu, w którym upieranie się przy terminie 10 maja nie szkodzi kandydatowi PiS bardziej, niż mu sprzyja. Wiadomo, że w kryzysie wyborcy chętniej kierują się w stronę władzy. Natomiast jeśli opinia publiczna dojdzie do wniosku, że PiS próbuje utrzymać prezydenta na stanowisku literalnie po trupach, to może to zadziałać w drugą stronę - ostrzegał dziennikarz.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (35)
Szacki: Potrafię zrozumieć, co stoi za tym, że Kaczyński nie chce przełożenia wyborów
Zaloguj się
 • Krzysztof Laudencki

  Oceniono 17 razy 13

  Od kiedy poseł o tym decyduje ? Co to się qrfa porobiło w tej krainie.

 • paseo

  Oceniono 7 razy 7

  Brednie.Kaczynski doskonale wie,ze albo teraz albo nigdy.Teraz wciąż jeszcze ma sznase na wygrana,choc coraz mniejsze.Jednak miliony ludzi traca wlasnei prace,Polska według wskaznikow wchodzi w najwieksza recesje w swojej historii,rwa się jzu lancuchy dostaw i odpadają kolejne fimry.kaczynski wie,ze mzoe się zdarzyć i tak,ze jelsi teraz nie ebdzie wyborow,to wkrótce ludzie mogą zmieść caly PiS razem z nim.
  A jeśli teraz wygra,to zagarna już absolutnie wszystko az do końca i kolejnych wyborow już może nigdy nie być,jak na Bialorusi,wiecznei ta sama twarz.

 • i sculpture j Dikropka

  Oceniono 10 razy 4

  Potrafię zrozumieć? A ja nie. Nie jestem w stanie pojąć, że tylu wyborców pis nie mówi nie. Że nie wybierają życia, a śmierć osób bliskich. Pal licho jak za tym stoi spadek, ale dzieci i wnuki? Idźcie na wybory i doprowadźcie do pełnej zapaści ojczyzny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX