Andrzej Duda modlił się na Jasnej Górze. "Wobec wciąż szalejącej pandemii koronawirusa"

Prezydent Andrzej Duda modlił się w czwartek na Jasnej Górze. Prezydent uczestniczył w wieczornej modlitwie Apel Jasnogórski.
Zobacz wideo

"Wobec wciąż "szalejącej" pandemii koronawirus z modlitwą za Ojczyznę i rodaków rozsianych na świecie na Jasną Górę przybył prezydent RP Andrzej Duda. Uczestniczy w wieczornej modlitwie Polaków Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej, podczas którego śpiewane są też Suplikacje" - czytamy we wpisie na Twitterze serwisu "Jasna Góra News".

Wspólnie z prezydentem w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej modlił się m.in. prezydencki minister Adam Kwiatkowski.

Prezydent Duda złożył też wotum w postaci: onyksowego różańca z bursztynowym krzyżem i napis: "na pamiątkę wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Rodaków na całym świecie w sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze".

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia podało w czwartek wieczorem, że liczba wykrytych przypadków COVID-19 w Polsce wzrosła do 1221, po zdiagnozowaniu kolejnych 58 przypadków. Są dwie kolejne ofiary śmiertelne: 78-letni mężczyzna i 84-letnia kobieta zakażeni koronawirusem hospitalizowani w Warszawie. Oboje mieli choroby współistniejące.

Łącznie w wyniku zakażenia SARS-CoV-2 w Polsce zmarło już 16 osób.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM