Ministerstwo Zdrowia: 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane o liczbie pacjentów zarażonych koronawirusem. To 79 nowych przypadków. W sumie w Polsce odnotowano do tej pory 1984 zachorowania.
Zobacz wideo

"Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego" - podał resort.

Wcześniej, w poniedziałek, resort zdrowia poinformował o 43 potwierdzonych tego dnia nowych przypadkach zakażeń. Dotyczą one pacjentów m.in. z Dolnego Śląska, Śląska i Lubelszczyzny. Podano także wiadomość o czterech osobach, które zmarły z powodu koronawirusa.

W niedzielę (29 marca) odnotowano 224 nowe zakażenia koronawirusem. Byli to pacjenci m.in. z Mazowsza (40 osób) czy Dolnego Śląska. Również w niedzielę resort zdrowia przekazał informację o śmierci czterech osób z powodu koronawirusa. To 75-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Bytomiu; 82-letni mężczyzna z Raciborza; 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Wszyscy pacjenci - jak podało ministerstwo - mieli choroby współistniejące.

Dzień wcześniej w sobotę resort zdrowia potwierdził aż 249 nowych zakażeń - to najwyższy bilans dzienny od wybuchu epidemii.

W piątek (27 marca) Ministerstwo Zdrowia informowało o 168 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem potwierdzonych tylko tego dnia

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba zakażonych

W czwartek (26 marca) resort informował w sumie o 170 zakażeniach koronawirusem. W środę resort zdrowia informował o 151 nowych przypadkach zakażenia. Natomiast we wtorek badania laboratoryjne potwierdziły z kolei koronawirusa u 152 osób.

Koronawirus. Zakaz wychodzenia z domu i inne obostrzenia

We wtorek (24 marca) premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych ograniczeniach wprowadzanych w Polsce w związku z epidemią koronawirusa. Dotyczą one przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, jak np. wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Ograniczono też zgromadzenia - do maksymalnie dwóch osób. Nowe obostrzenia obowiązują na razie do 11 kwietnia. Za ich łamanie grozić będzie kara nawet do 5 tys. zł. 

Wcześniej - w piątek (20 marca) premier Morawiecki ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. Taka sytuacja daje ministrowi zdrowia szerokie uprawnienia. Może on ustanowić m.in. obowiązkowe szczepienia oraz zakaz funkcjonowania określonych instytucji i zakładów pracy. Rząd wprowadził też znacznie wyższe kary za nieprzestrzeganie kwarantanny. Grzywnę podniesiono z do 30 tys. zł.

Od północy z soboty na niedzielę (z 14 na 15 marca) w Polsce zamknięte są granice naszego kraju dla cudzoziemców chcących dotrzeć zarówno drogą lotniczą, lądową, jak i morską, a wracający Polacy muszą poddać się kwarantannie. Oprócz tego ograniczona została działalność galerii handlowych (gdzie działać mogą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie i niektóre punkty usługowe, np. pralnie). Zamknięto restauracje, bary, puby, kawiarnie czy inne miejsca rozrywki.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny