Próbny egzamin ósmoklasisty z kłopotami. CKE: Przepraszamy za utrudnienia
Do próbnego egzaminu ósmoklasisty podeszło ponad 105 000 uczniów. I nie mają łatwo. Bo od rana strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, z arkuszami egzaminacyjnymi do pobrania, działa z kłopotami. "Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy na Twitterze CKE.
Próbny egzamin ósmoklasisty
Dziś egzamin z języka polskiego. Arkusz egzaminacyjny to 23 strony z zadaniami zamkniętymi, otwartymi oraz miejscem na wypracowanie.
Z powodu przeciążeniem stron CKE, arkusze egzaminacyjne dostępne są też na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Próbny egzamin ósmoklasisty. Po raz pierwszy dobrowolny i zdalny
Tegoroczny egzamin jest inny niż poprzednie. Oczywiście powodem jest epidemia koronawirusa. W związku z tym, że wszystkie placówki oświatowe są zamknięte, a uczniowie uczą się zdalnie, zmienione zostały także zasady egzaminu.
Najważniejsze jest to, że przeprowadzenie próbnego egzaminu ósmoklasisty jest dobrowolne, a uczniowie podchodzą do niego w swoich domach. Zgodnie z zaleceniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, czas na rozwiązywanie zadania jest taki sam, jak podczas tradycyjnie przeprowadzanego egzaminu próbnego ósmoklasistów. To 120 minut.
Rozwiązania zapisywać należy w ustalonej przez szkołę lub nauczyciela formie, np. w pliku w edytorze tekstów, na wydruku (jeśli uczeń ma możliwość wydrukowania arkuszu), korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie) lub na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania. - Poprosiliśmy dyrektorów szkół o wydrukowanie, przygotowanie arkuszy egzaminacyjnych do odbioru w szkole, dla tych uczniów, którzy nie mają dostępu do internetu - powiedział w rozmowie z TOK FM szef CKE - Marcin Smolik.
Podkreślił, że głównym celem zaczynających się dziś egzaminów jest diagnoza, by "uczniowie, rodzice i nauczyciele wiedzieli, nad czym jeszcze trzeba popracować".
Arkusze egzaminacyjne po rozwiązaniu zadań uczniowie powinni przesłać do nauczycieli (np. e-mailem w formie uzupełnionych plików lub zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań), którzy - korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań - będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np. w postaci krótkiego komentarza w e-mailu, podczas spotkania on-line (indywidualnego albo z grupą) albo w postaci komentarzy w pliku (w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym).
Próbny egzamin ósmoklasisty. Harmonogram
Dzisiejszy egzamin z języka polskiego, to dopiero początek. Zgodnie z harmonogramem, jutro (31 marca) przed uczniami próbny egzamin z matematyki, a w środę (1 kwietnia) z nowożytnych języków obcych.
-
Jędraszewski hołubiony przez PiS. Siostra w jeansach wylicza "sukcesy". "2 na 3 powody apostazji to jego wystąpienia"
-
Marsz 4 czerwca. Przedsiębiorczyni z Łomży o hejcie po spotkaniu z Tuskiem. "Mojej córce grożono gwałtem"
-
"Miała być garstka spacerowiczów, a jest rzesza obywateli". Prof. Pacześniak: Ludzie zaczynają wierzyć w wygraną
-
"Duda zakałapućkał się kompletnie". Poseł PiS go broni: "A słyszała pani o jakimś prezydencie, który czyta każdą ustawę?"
-
Był nacjonalistą, aż poznał lewaczkę. "Szedłem z nią do łóżka, a potem się z tego spowiadałem"
- Wyniki Lotto 4.06.2023, niedziela [Multi Multi, Kaskada, Mini Lotto, Ekstra Pensja, Ekstra Premia]
- Marsz 4 czerwca to polityczny game changer? "Podobało mi się, że Tusk próbuje zakopać część rowów między Polakami"
- Ślubowanie Tuska: Ci, którzy czynili zło, będą rozliczeni. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej
- Marszu 4 czerwca w TVP nie zobaczysz. Co okazało się ważniejsze niż manifestacja opozycji?
- Marsz 4 czerwca. Budka : Próbują nas zakłócić, zakłócają nasz sygnał GSM