Owsiak twierdzi, że rząd utrudnia WOŚP transport dla szpitali. Dworczyk "jest zaskoczony" zarzutami

Szef KPRM Michał Dworczyk przyznał, że jest zaskoczony wpisem szefa WOŚP Jerzego Owsiaka nt. transportu do Polski środków medycznych zakupionych przez fundację w Chinach. Dworczyk zapewnił, że osobiście przedstawił warunki, w tym m.in. darmowego transportu.
Zobacz wideo

Jerzy Owsiak zamieścił w poniedziałek na Facebooku gorzki wpis, w którym opisał trudności, jakie napotkała WOŚP po zakupie środków medycznych dla polskich szpitali w Chinach. Według Owsiaka, na zapewnienie bezpłatnego transportu lotniczego zgodziło się początkowo Mini. Później jednak okazało się to niemożliwe.

"Wszystko było przygotowane, cały pakiet zamówionego towaru miał pojawić się w określonym czasie i miejscu, aż nagle w całą sprawę wmieszali się urzędnicy z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Postawiono nam zaskakujące wymagania i mówiąc krótko - w minutę osiem cały plan wykorzystania transportu MON legł w gruzach, wszystko odwołano" - szef WOŚP.

Podczas konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk był pytany przez dziennikarzy o wpis Owsiaka

- Jest to dla mnie o tyle zaskakujące, że w piątek osobiście oddzwaniałem do pracowników pana Jerzego Owsiaka, żeby zapytać się, jakiej pomocy potrzebują w transporcie środków medycznych z Chin, i jakie są ich oczekiwania. Przedstawiłem również warunki, które obowiązują absolutnie wszystkich - relacjonował.

Minister przypomniał, jakie to są warunki. - Jeżeli jest transport rządowy, tudzież, jeżeli jest transport samorządu, gmina, czy województwo zwraca się do Kancelarii Premiera z prośbą o pomoc w takim transporcie, może liczyć na bezpłatny transport środków, czy to z Chin czy z innego dowolnego miejsca na świecie. Jeżeli zgłaszają się podmioty, czy to NGO, czy to firmy, które deklarują, że środki, które mają przylecieć do Polski zostaną przekazane do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia, i wejdą w całościowy system logistyki, zaopatrzenia szpitali - zarówno tych zakaźnych, jak i wszystkich pozostałych, to tak samo bez problemu można liczyć tutaj na darmowy transport cargo - zapewniał.

Dworczyk dodał, że wszystkie inne podmioty, które mają "pomysły, czy to na dystrybucję, czy sprzedaż takich środków", mogą skorzystać z komercyjnej oferty przelotów, oferowanych przez PLL LOT, czy innych przewoźników.

Minister przekonywał, że w odpowiedzi na informację o ogólnych zasadach transportu usłyszał w odpowiedzi, że "fundacja pana Jerzego Owsiaka, zastanowi się". - I to jest cały kontakt z tą sprawą. W związku z czym, z dużym zaskoczeniem ten wpis przeczytałem i przykro mi, że w ogóle taki wpis został dokonany - dodał Dworczyk.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (41)
Owsiak twierdzi, że rząd utrudnia WOŚP transport dla szpitali. Dworczyk "jest zaskoczony" zarzutami
Zaloguj się
 • Giordano Bruno

  Oceniono 13 razy 9

  Dworczyka to nawet zaskoczyła jego własna deklaracja majątkowa.

 • Zbig Lag

  Oceniono 12 razy 8

  Mam tylko jedno określenie "podłość". Owsiak tyle dobrego zrobił dla zdrowia Polaków, a "oni" ciągle zachowują się jak...... Dopowiedzcie sobie sami. Mali, podli, mierni ludzie.

 • liwia01

  Oceniono 13 razy 7

  Oj,pewnie znowu ktoś z pisiej bandy chciał zarobić na epidemii,więc tak kręcą,by nic nie było jasne.Takie też prawo stanowią dla nas wszystkich w sejmie.Ma być pokrętnie,by można było robić wałki bezkarnie udając przy tym nieskazitelnych.Podłe czasy nastały,Polacy,nie jesteśmy bezpieczni pod takimi skrzydłami...

 • wikal

  Oceniono 12 razy 6

  Panie Dworczyk, jakoś w ogóle panu nie wierzę. Należy pan do klubu notorycznych kłamców. Wydało się, to kręcicie. Panu Owsiakowi wierzę.

 • Wizard Marco

  Oceniono 10 razy 6

  Dlaczego jakoś mnie to nie dziwi? Niezależnie od tego, czy to prawda czy nie. Nawet w takiej sytuacji jak zagrożenie dla całego kraju PiS będzie dzielił ludzi na "naszych" i "obcych".

 • i sculpture j Dikropka

  Oceniono 6 razy 4

  Dworczyk wal się, jeśli mówisz prawdę to kłamiesz. Nie mam do niego zaufania, za dużo nieścisłości w jego życiu. Forpoczta ogólno narodowego uśmiercania Polaków.

 • Robert Gawłowski

  Oceniono 5 razy 3

  Jerzy , trzymaj się jak najdalej od rządowej " kałuży"
  To jest specjalność tego osobnika z tej pisowskie mafii!!!!

 • beatka Szczepanik

  Oceniono 9 razy 3

  Mysle zeby lepiej poprosic o pomoc z transportem inny kraj albo Bruksele bo nasi Pisowcy by musieli na tym zarobic

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX