Sejm odrzucił poprawki Senatu skreślające zmiany w Kodeksie wyborczym i ustawie o RDS

Sejm odrzucił we wtorek poprawki Senatu do noweli specustawy dotyczącej walki z koronawirusem, wykreślające z niej zmiany w Kodeksie wyborczym i zmiany dotyczące Rady Dialogu Społecznego.
Zobacz wideo

We wtorek nad ranem Senat głosował nad nowelizacją ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (tzw. specustawy) - jedną z trzech nowelizacji składających się na tzw tarczę antykryzysową.

Senatorowie przegłosowali poprawkę skreślającą przyjętą w Sejmie zmianę Kodeksu wyborczego, umożliwiającą głosowanie korespondencyjne osobom na kwarantannie i ponad 60-letnim.

Przegłosowali także poprawki skreślające przyjęte przez posłów zmiany w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego, umożliwiające premierowi w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii odwoływanie członków Rady, powołanych przez pracodawców lub związki zawodowe i stanowiące, że jednym z powodów odwołania członka RDS ma być fakt współpracy z PRL-owskimi służbami specjalnymi, innym "sprzeniewierzenie się działaniom Rady" i doprowadzenie do "braku możliwości prowadzenia przejrzystego, merytorycznego i regularnego dialogu".

We wtorek - w głosowaniu łącznym - Sejm odrzucił te poprawki Senatu. Za odrzuceniem opowiedziało się 235 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu.

Posłuchaj podcastu w naszej aplikacji:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Sejm odrzucił poprawki Senatu skreślające zmiany w Kodeksie wyborczym i ustawie o RDS
Zaloguj się
 • Wojciech Joński

  Oceniono 8 razy 8

  Skomentuję to tak ,odrzucenie wszystkich poprawek senatu oznacza jedno, z finansami państwa jest gorzej niż żle. Przepieprzyli wszystko co się tylko dało. Przedsiębiorcy zostaliście sami ze swoimi problemami. Stracicie dorobek swego życia. Jak ktoś miał jeszcze złudzenia to został z nich odarty. Tych sku...synów polityków naprawdę trzeba wsadzić do kryminału na długie lata. Może to trochę otrzeżwi następców i nauczy , że jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz !

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 4

  Dyskusji nie było, tempo ekspresowe, dyscyplina partyjna zdecydowała.

 • zbag19

  Oceniono 3 razy 3

  jeżeli można jeszcze czemuś się dziwić - to dziwię się niektórym posłom PIS-u, czyżby otrzymywane profity przez posła i jego rodzinę (zgadza się że spore) znaczyły więcej niż uczciwość, odpowiedzialność. Tłumaczenie się potem, że taki był rozkaz naprawdę nie usprawiedliwi kryminalnego postępowania .

 • Gregor Jablona

  Oceniono 2 razy 2

  Pisaki głosowaliście na wasza sektę ! Teraz co macie do powiedzenia tym ludziom co zostaną bez środków do życia !!!!

 • arwena2010

  Oceniono 2 razy 2

  Cała ta opozycja jest warta papieru w toalecie.
  senat powinien do sejmu przesłać projekt senacki ustawy -gdzie było by wszytko co w projekcie sejmowym orócz tych wstawek o wyborach,itd.,natomiast projekt sejmowy procedować 30 dni.
  I NIC wiecej. ale NIE- musieli pokombinować ,wstawic swoich 200 poprawek. I co SENATORSKIE TUMANY? pis POSTAWIŁ NA SWOIM,. No chyba że wam na tym zależało.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 1 raz 1

  Senat powinien odrzucić proceduralnie zmiany w kodeksie wyborczym wniesione dziś przez PiS.

  Grodzki powinien wykorzystać ustawowy termin 30 dni, opozycja powinna pisowskie zmiany odrzucić, a następnie Senat powinien zwlekać z oficjalnym poinformowaniem Sejmu o decyzji Senatu, na co prawo zezwala.

  Właściwie to Grodzki może dzisiaj zamknąć na miesiąc kancelarię Senatu w związku z epidemią. I pisowskie zmiany w kodeksie wyborczym wpłyną do Senatu 30 kwietnia.

  Nie ma się co szczypać.

 • janek23011949

  0

  Kaczyński bierze przykład z Węgier ,tam Orban ma już pełnię Władzy zakaz krytyki rządu .Więzienia już są zapełniane krytykami i niepokornymi dziennikarzami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX