Ministerstwo Zdrowia potwierdza aż 7 nowych zgonów przez koronawirusa

Ministerstwo podało, że zmarło 7 kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem. Wszyscy z nich to osoby starsze z chorobami współistniejącymi.
Zobacz wideo

"Z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące" - napisało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze.

Resort podał też informacje o nowych zakażeniach. "Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z woj. wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego" - podało ministerstwo.

W sumie do tej pory potwierdzono 2554 przypadki zakażenia. 43 osoby zmarły.

Koronawirus w Polsce. Rośnie liczba ofiar

Wcześniej w środę resort zdrowia potwierdził śmierć 51-letni mężczyzny, który był hospitalizowany w Tychach, a także 83-letniego mężczyzny ze szpitala w Warszawie i 68-letni mężczyzny, również ze szpital w Tychach. 

We wtorek z powodu koronawirusa zmarły dwie osoby (37-letni pacjent z Warszawy oraz 70-letnia pacjentka hospitalizowana w Tychach). W poniedziałek - aż dziewięć, w niedzielę - cztery. 

Przypomnijmy, pierwszą osobą, która zmarła w Polsce z powodu koronawirusem była 57-letnia kobieta z Poznania, o której śmierci poinformowano w czwartek 12 marca. Jak podawał minister zdrowia Łukasz Szumowski, kobieta cierpiała też na szereg innych schorzeń i przyjmowała leki obniżające odporność. Jej stan od początku był ciężki.

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

We wtorek (31 marca) po południu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. To między innymi zamknięcie hoteli, bulwarów, parków czy sklepów budowlanych (w weekendy). Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą bez obecności opiekuna przebywać poza domem. Ograniczenia dotykają też sklepy spożywcze, w których mogą przebywać tylko 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia.

Premier zapowiedział też, że sklepy, drogerie, apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia. Nadal obowiązują wcześniej wdrożone obostrzenia. Dotyczą one przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, np. wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Ograniczono też zgromadzenia - do maksymalnie dwóch osób. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM