Nie wszyscy zrozumieli, o co chodzi w godzinach dla seniorów. Zamieszanie pod marketami

Od czwartku między 10 a 12 zakupy w sklepach zrobią tylko seniorzy po 65 roku życia. Wielu z nich już w środę stawiło się przed marketami.
Zobacz wideo

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w trosce o seniorów sklepy spożywcze, drogerie i apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65 roku życia.

Jak donosi gazeta.pl, jednak nie wszyscy seniorzy dobrze zrozumieli wprowadzone przepisy. Wielu z nich myślało, że tylko w tych godzinach zrobi zakupy. Co więcej, przepis o godzinach dla seniorów wchodzi w życie w czwartek 2 kwietnia - choć nie zostało to zakomunikowane wprost przez rząd. Dlatego pod wieloma sklepami ustawiły się kolejki seniorów, a ci niestety często nie zachowywali odpowiedniej – zalecanej przez służby – odległości między sobą.

Resort zdrowia przypomina, że osoby powyżej 65. roku życia mogą robić zakupy też w innych godzinach. – Te dwie są specjalnym czasem do realizacji ich potrzeb. Osoby starsze są najbardziej narażone z powodu koronawirusa. Dlatego też chcemy ograniczyć ich kontakt z pozostałymi osobami. To czas, aby zrealizować zakupy bez kontaktu z innymi osobami, które mogą zarażać – czytamy na stronie ministerstwa.

Oczywiście, najlepiej jeżeli seniorzy zdecydują się zostać w domu, a zrobienie zakupów zlecą bliskim lub sąsiadom.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM