Nie wszyscy zrozumieli, o co chodzi w godzinach dla seniorów. Zamieszanie pod marketami

Od czwartku między 10 a 12 zakupy w sklepach zrobią tylko seniorzy po 65 roku życia. Wielu z nich już w środę stawiło się przed marketami.
Zobacz wideo

We wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w trosce o seniorów sklepy spożywcze, drogerie i apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65 roku życia.

Jak donosi gazeta.pl, jednak nie wszyscy seniorzy dobrze zrozumieli wprowadzone przepisy. Wielu z nich myślało, że tylko w tych godzinach zrobi zakupy. Co więcej, przepis o godzinach dla seniorów wchodzi w życie w czwartek 2 kwietnia - choć nie zostało to zakomunikowane wprost przez rząd. Dlatego pod wieloma sklepami ustawiły się kolejki seniorów, a ci niestety często nie zachowywali odpowiedniej – zalecanej przez służby – odległości między sobą.

Resort zdrowia przypomina, że osoby powyżej 65. roku życia mogą robić zakupy też w innych godzinach. – Te dwie są specjalnym czasem do realizacji ich potrzeb. Osoby starsze są najbardziej narażone z powodu koronawirusa. Dlatego też chcemy ograniczyć ich kontakt z pozostałymi osobami. To czas, aby zrealizować zakupy bez kontaktu z innymi osobami, które mogą zarażać – czytamy na stronie ministerstwa.

Oczywiście, najlepiej jeżeli seniorzy zdecydują się zostać w domu, a zrobienie zakupów zlecą bliskim lub sąsiadom.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Koronawirus. Godziny dla seniorów w sklepach. Zamieszanie pod marketami
Zaloguj się
 • yan57

  Oceniono 3 razy 3

  ludzie sami się nakręcają ....u mnie na wsi w tesco to już od dawna są rękawiczki jednorazowe i godzina dla seniora ...

 • Jerzy

  Oceniono 9 razy 3

  Przecież to od początku był głupi pomysł. Lepiej przecież żeby ludzie rozproszyli się po sklepie zamiast tłoczyć się w kolejce pod sklepem. Jest coraz gorzej niestety. Ograniczenie dostępu do sklepów z żywnością tylko zwiększy kolejki a nie zmniejszy bo ludzie bojąc się kolejnych pomysłów znów będą robić zakupy. Odwalcie się od tych sklepów, dajcie ludziom maski i płyn do dezynfekcji!!!

 • tulius

  Oceniono 7 razy 3

  "Osoby starsze są najbardziej narażone z powodu koronawirusa. Dlatego też chcemy ograniczyć ich kontakt z pozostałymi osobami. To czas, aby zrealizować zakupy bez kontaktu z innymi osobami, które mogą zarażać"

  znaczy jak osoby starsze będą masowo robić zakupy między 10.00, a 12.00, żeby uniknąć kontaktu z osobami które mogą zarażać, to znaczy, że nie zrozumiały, bo wolno im też kupować w innych godzinach?

 • Kazimierz Orszulak

  Oceniono 3 razy -1

  Robia,,,z,,normalnuch, ludzi,,febili,,,,,i,to,,tyle,lat,po89roku,,,!!!A,,niedlugo,,zbronia,,,wcale,,wychodzic',,z,,domu,,,!!!Czy,,to,,pwtorka,,ze,,stanu,,wojennego, z,,,1981roku,,????,,,,,,,,,chyba,,ktos',,,w,,tym,,kraju,,,zwariowal,,, ?????,,,,,,@zwykla osoba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX