Koronawirus w Polsce. Są kolejne ofiary. Resort zdrowia potwierdza

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło śmierć 7 kolejnych osób w związku z koronawirusem.
Zobacz wideo

"Z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 77-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 83-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Warszawie, 61-letni mężczyzna ze szpitala w Krakowie, 87-letnia kobieta ze szpitala w Limanowej, 65-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu oraz 75-letni mężczyzna ze szpitala w Pleszewie. Wszyscy mieli choroby współistniejące" - podało Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej w czwartek (2 kwietnia) resort zdrowia potwierdził śmierć siedmiu osób.

W komunikacie ministerstwo poinformowało też o 254 nowych przypadkach zakażenia. Łącznie od początku epidemii odnotowano 2946 zakażeń. 57 osób zmarło z powodu koronawirusa.

Koronawirus - rośnie liczba ofiar

W środę (1 kwietnia) z powodu koronawirusa zmarło w Polsce dziewięć osób. To między innymi pacjenci ze Zgierza, Poznania czy Radomia. Dzień wcześniej, we wtorek, resort zdrowia informował o śmierci dwóch osób, w poniedziałek - także o dziewięciu. 

Koronawirus. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

We wtorek (31 marca) po południu premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. To między innymi zamknięcie hoteli, bulwarów, parków czy sklepów budowlanych (w weekendy). Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą bez obecności opiekuna przebywać poza domem. Ograniczenia dotykają też sklepy spożywcze, w których mogą przebywać tylko 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia.

Premier zapowiedział też, że sklepy, drogerie, apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia. Nadal obowiązują wcześniej wdrożone obostrzenia. Dotyczą one przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, np. wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Ograniczono też zgromadzenia - do maksymalnie dwóch osób.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Koronawirus w Polsce. Są kolejne ofiary. Resort zdrowia potwierdza
Zaloguj się
  • orghal

    0

    Tak tak dalej wciskajcie ludziom kit debile, corona virus, panic virus, zacznijcie zbierac wiedze o wirusach a potem poer****ie o jakis zagrozeniach, tutaj chodzi o polityke. Co to jest 70 zgonow!? standard umieralnosci w polsce a moze raczej ponizej. obie kur2 znalezli a pislam sie cieszy bo wszystko polakom odbierze... w kopertach i zciemnionych wyborach, GOOD FUCKED LUCK!

  • 2bxornot2b

    Oceniono 3 razy -1

    Rzadzie PIS czas zamknac wsiawna i uczynic z niej strefe czerwona, ostrzegalem juz kilka razy ze to glowne ognisko rozprzestrzeniania suie zarazy. To wy odpowiadacie za stan epidemiologiczny i musicie podejmowac odwazne decyzje,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX