Bliski współpracownik Błaszczaka został nowym prezesem Poczty Polskiej

Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony narodowej, został nowym prezesem Poczty Polskiej. Dotychczasowy prezes Przemysław Sypiewski podał się do dymisji.
Zobacz wideo

"Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 03 kwietnia 2020 roku, zmianie uległ skład Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa Zarządu" - podała Poczta Polska.

Tomasz Zdzikot jest z wykształcenia prawnikiem. Do tej pory był wiceministrem obrony narodowej, a wcześniej wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. Na obu stanowiskach był zastępcą Mariusza Błaszczaka.

Zmiana prezesa zbiegła się w czasie z przedstawieniem przez PiS projektu głosowania korespondencyjnego. Jeśli w poniedziałek Sejm przegłosuje tę propozycję, ciężar przedsięwzięcia spadnie na barki Poczty Polskiej. 

- Ubolewam, że wciągnięto Pocztę, wbrew jej woli, do gier politycznych. Wybory 10 maja to absurd. Braliśmy udział w różnych akcjach, choćby ostatnio dostarczyliśmy wiele milionów ulotek ostrzegających przed koronawirusem, ale przeprowadzenie wyborów tylko drogą korespondencyjną to zadanie, które ma zupełnie inny kaliber. I niesie ze sobą ogromne zagrożenia dla naszych pracowników – mówi cytowany przez "Rzeczpospolitą" Sławomir Redmer, przewodniczący OPZZ Pracowników Poczty Polskiej. Listonosze obawiają się o zdrowie.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (32)
Bliski współpracownik Błaszczaka został nowym prezesem Poczty Polskiej
Zaloguj się
 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 17 razy 13

  To rozumiem w ramach przygotowań do głosowania korespondencyjnego? PiS jest przewidywalny jak czterolatek. Szkoda tego kraju... Po trzydziestu latach względnej wolności powracamy do korzeni...

 • Yeahbunny Troll

  Oceniono 16 razy 12

  Mnie to zawsze fascynuje . Taki nielot. Ch...ek w dupę dymany. Oni się zawsze na wszystkim znają. Poczta, lotnictwo, prawo, handel , dymanie , . Takie ch...ki na wszystkim. Człowiek po studiach może marzyć o takiej pracy. Kolejny nominat partii władzy .

 • Maciek Raczka

  Oceniono 15 razy 11

  Poprzedni prezes nie podał się do dymisji tylko kazali mu złożyć wymowienie. Czy wy dziennikarze jeszcze w bajki wierzycie?

 • sprytny.janusz

  Oceniono 9 razy 7

  Twarz jest zwierciadłem duszy. I ja widzę, że te wybory BĘDĄ ZORGANIZOWANE. "I nie jest to nasze ostatnie zdanie"

 • Wies Kwiec

  Oceniono 11 razy 7

  Odrzuty wywodzące sie z z PiS łapia pisady.

 • f d x

  Oceniono 13 razy 7

  Typowy pisowski mongoł.

 • Zbig Lag

  Oceniono 11 razy 7

  Same przypadkowe miernoty, kolesie kolesi.

 • getz54

  Oceniono 6 razy 6

  Przykro mi o tym pisac, ale Orbanizacja Polski nabrała przyspieszenia. Kaczyński, z wdzięczności chce dac poparcie działaniom Orbana na Węgrzech i osłabic atak Komisji Europejskiej, włączając Polskę do koalicji z nim.
  Ten stary komunista rozpoczął właśnie militaryzację kraju. Co to znaczy ? Robi to samo co robił Jaruzelski przed wprowadzeniem stanu wojennego. Junta wojskowa przejmowała kluczowe stanowiska w przemyśle, handlu, komunikacji. Wojskowi prokuratorzy obejmowali kierownictwo w sądach i prokuraturach, teraz nie ma takiej potrzeby, bo rządzi towarzysz Jezow-Ziobro, mając do pomocy towarzysza Berię-Kamińskiego. Represje towarzyszące wprowadzeniu stanu wojennego w Polsce 13 grudnia 1981 r. juz trwają. Zwalniani są z pracy ludzie krytykujący komunistyczne władze za nieudolnośc w walce z koronawirusem. Fałszowane są statystyki dotyczące zachorowan i zgonów z nim związanych. Komuniści za wszelką cenę dązą do ostatnich z tej serii wyborów, zeby uzyskac pełnię władzy w kraju, dającą im niekontrolowane i bezkarne rządzenie przez długie lata. I Sekretarz Komunistycznej Partii PiS postawił wszystko na jedną kartę. Wiceminister Obrony Narodowej, mianowany wczoraj na Generalnego Dyrektora Poczty Polskiej, skorzysta z ogłoszonej przez MON powszechnej mobilizacji do Wojsk
  Obrony Terytorialnej, i zapewni zorganizowanie wyborów korespondencyjnych przez Pocztę Polską. Dla takich celów właśnie Macierewicz stworzył od ,,zera,, WOT, takie ZOMO-bis. Nic co teraz dzieje się w Polsce, nie dzieje się przypadkiem. Koronawirus spadł bolszewikom z nieba. Ta władza jest obecnie dla nas największym zagrozeniem.
  Zły bolszewik Kaczyński straszy wyborami, dobry bolszewik Gowin, uspokaja, i składa propozycję zmiany w konstytucji dającej Dudzie dozywotnią prezydenturę jak w Chinach, Rosji, na Białorusi i Węgrzech. Represje wobec opozycji mają osłabic chęc Polaków do rewolucji.Zwycięstwo komunistów jest juz tak blisko, jak nigdy dotąd. Za parę dni przejmą SN, przedłuzą kadencję swojemu prezydentowi, dzięki koronawirusowi mogą wprowadzac zarządzenia i dekrety jak we stanie wojennym. Zakaz przemieszczania się be zezwolenia, zakaz zgromadzen, zakaz pracy w związku z epidemią. Głód i bieda zmuszą ludzi do zaakceptowania wszelkich warunków Komunistycznej Partii PiS, zgodzenie się na okrutny rezim, i całkowite poddanie władzy komunistycznej partii. Zdarzyło się nie tak dawno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX