Bliski współpracownik Błaszczaka został nowym prezesem Poczty Polskiej

Tomasz Zdzikot, wiceminister obrony narodowej, został nowym prezesem Poczty Polskiej. Dotychczasowy prezes Przemysław Sypiewski podał się do dymisji.
Zobacz wideo

"Decyzją Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki z dnia 03 kwietnia 2020 roku, zmianie uległ skład Rady Nadzorczej Poczty Polskiej. Rada Nadzorcza Poczty Polskiej przyjęła do wiadomości dymisję Pana Przemysława Sypniewskiego z pełnienia funkcji prezesa Zarządu Poczty Polskiej i delegowała Pana Tomasza Zdzikota do pełnienia funkcji prezesa Zarządu" - podała Poczta Polska.

Tomasz Zdzikot jest z wykształcenia prawnikiem. Do tej pory był wiceministrem obrony narodowej, a wcześniej wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji. Na obu stanowiskach był zastępcą Mariusza Błaszczaka.

Zmiana prezesa zbiegła się w czasie z przedstawieniem przez PiS projektu głosowania korespondencyjnego. Jeśli w poniedziałek Sejm przegłosuje tę propozycję, ciężar przedsięwzięcia spadnie na barki Poczty Polskiej. 

- Ubolewam, że wciągnięto Pocztę, wbrew jej woli, do gier politycznych. Wybory 10 maja to absurd. Braliśmy udział w różnych akcjach, choćby ostatnio dostarczyliśmy wiele milionów ulotek ostrzegających przed koronawirusem, ale przeprowadzenie wyborów tylko drogą korespondencyjną to zadanie, które ma zupełnie inny kaliber. I niesie ze sobą ogromne zagrożenia dla naszych pracowników – mówi cytowany przez "Rzeczpospolitą" Sławomir Redmer, przewodniczący OPZZ Pracowników Poczty Polskiej. Listonosze obawiają się o zdrowie.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM