Nowa tarcza antykryzysowa w poniedziałek w Sejmie. Poczta zajrzy do kopert

Do Sejmu ma trafić jutro drugi pakiet rządowych przepisów, nazywany tarczą antykryzysową. Pierwszy posłowie przyjęli pod koniec marca.
Zobacz wideo

Nowe przepisy, które proponuje rząd kierowane są przede wszystkim do przedsiębiorców, ale także służb mundurowych oraz poczty.

Rząd chce przede wszystkim rozszerzyć zwolnienia ze składek na ubezpieczenia społecznego na większe firmy.

Do samozatrudnionych i mikroprzedsiębiorstw mają dołączyć te, które zatrudniają do 49 osób. Przy czym - jak informuje „Gazeta Wyborcza” - nawet w nich zwolnienie z opłat będzie dotyczyło tylko dziewięciu pracowników.

Rząd wydłuży okres zasiłku opiekuńczego dla rodziców o kolejne dwa tygodnie oraz obejmie nim także funkcjonariuszy służb mundurowych.

Rolnicy oraz ich rodziny objęci kwarantanną, nadzorem epidemiologicznym lub hospitalizowani będą mogli liczyć na zasiłek w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia.

Poczta Polska z kolei będzie mogła już bez zgody odbiorcy otwierać urzędowe pisma i przesyłać je w formie elektronicznej.

Przepisy trafią w poniedziałek do Sejmu, a posłowie wysłuchają też - na wniosek opozycji - aktualnej informacji premiera na temat walki z epidemią.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (46)
Nowa tarcza antykryzysowa w poniedziałek w Sejmie. Poczta zajrzy do kopert
Zaloguj się
 • Krzysztof Baranowski

  Oceniono 16 razy 16

  Zamkną nas w domach ustawami łamiąc konstytucję. Podglądać zawartość każdego telefonu już mogą. Kiedy cenzura internetu? To proponuję jeszcze prawo pierwszej nocy dla klechy, dziesięcinę i właściwie mamy już XIX wiek. Brawo Polacy...

 • Miru Web

  Oceniono 13 razy 13

  Kiedy Pis złamał konstytucję po raz pierwszy, to na ulicę powinny wyjść miliony. Nie zrobiliśmy tego. Daliśmy im nawet drugą kadencję. Więc o co chodzi? Z owcami można zrobić wszystko.

 • hipo krater

  Oceniono 10 razy 10

  Wprowadzenie zgody na otwieranie korespondencji, w sytuacji, gdy planuje się korespondencyjne masowe narodowe głosowanie , to miód na serce przekręciarzy. Przecież ten przepis , zewzwaljacy na zagladanie do kopert, można potraktować jako przygotowanie do fałszowania wyborów.

 • rbik53

  Oceniono 10 razy 10

  .
  …… a zaufany Błaszczaka ma dopilnować, żeby żadna cenna informacja nie przeszła niezauważona....
  .

 • alben albus

  Oceniono 8 razy 8

  To już było w stanie wojennym, a nadal nie ma stanu nadzwyczajnego de facto nic nowego iż szefem poczty jest kolega ministra SW - KONSTYTUCJA łamana jest kółem pisowskim...

 • A M

  Oceniono 8 razy 8

  No Kur.. a Korea Pn. . To mało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX