Ograniczenia związane z koronawirusem. W czwartek rząd przedstawi nowe decyzje

Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych w związku z epidemią koronawirusa, w tym również decyzje dotyczące zbliżających się egzaminów uczniów zostaną ogłoszone w czwartek - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz wideo

- W czwartek wszystkie te decyzje, zarówno w zakresie kwestii działalności szkół oraz egzaminów, restrykcji dotyczących spraw dostępu do poszczególnych miejsc, takich jak sklepy będą ogłoszone w czwartek - podkreślił rzecznik rządu w Polskim Radiu 24.

Müller - dopytywany czy należy się spodziewać dalszych obostrzeń - podkreślił, że nie należy tego tak interpretować. - Tu chodzi o to, żeby rozstrzygnąć czy aktualne obostrzenia będą nadal kontynuowane i w jakiej formie - zaznaczył.

Rzecznik rządu wskazał, że ta kwestia jest przedmiotem analiz podczas spotkań Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - To jest kwestia raczej przedłużenia aktualnych restrykcji niż narzucania kolejnych - podkreślił.

Przypomniał, że większość dotychczasowych restrykcji obowiązuje do okresu Świąt Wielkanocnych, dlatego - jak dodał - trzeba podjąć decyzję na jaki okres mają być przedłużone i w jakim zakresie.

Müller był pytany czy zbliżające się egzaminy maturalne i ósmoklasistów się odbędą, ewentualnie czy ich termin ulegnie zmianie. - To zostanie ogłoszone w czwartek. Natomiast mogę zapewnić, że jeśli zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące przesuwania egzaminów, to zapewnimy odpowiedni termin do przygotowania się do kolejnego ewentualnie wyznaczonego terminu - zadeklarował rzecznik rządu.

Przypomnijmy, o tym, że tegoroczne matury mogą być przesunięte mówił w poniedziałek w internetowym czacie prezydent Andrzej Duda.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Ograniczenia związane z koronawirusem. W czwartek rząd przedstawi nowe decyzje
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 15 razy 15

  Panie ministrze Szumowski, ciekawi bylibyśmy, ile też respiratorów otrzymały szpitale w ostatnich tygodniach- od rządu, nie od prywatnych przedsiębiorców czy WOŚP, ile kombinezonów trafiło do szpitali i dla ratowników, jaką pomoc rząd zapewnił pensjonariuszom i pracownikom dps-ów, hospicjów, szpitali nie zakaźnych?
  Rozumiem, mamy się nie gromadzić, nie spacerować, nie zwiedzać sklepów, nie organizować imprez, święta spędzać w rozproszeniu. Rozumiem. My się stosujemy do obostrzeń, bo zależy nam na uniknięciu zarażenia. Tylko nie rozumiem, dlaczego rząd poza straszeniem karami nie robi nic, żeby było lepiej, bezpieczniej, zdrowiej. Bo to, co się w parlamencie dzieje, nijak ma się do sytuacji zagrożenia życia milionów ludzi.

 • Michał Piechowiak

  Oceniono 19 razy 15

  Ten rząd jest najgorszym z możliwych, nie przestrzegają prawa, wykonują absurdalne decyzję, nie potrafią zabezpieczyć kraju w maski wiedząc o tym na dwa miesiące przed... Banda nieudaczników i karierowiczów... Służby zdrowia nie ma już, gospodarki również nie ma czeka was bunt społeczny jakiego ten kraj dawno nie widział.

 • jerry xxl

  Oceniono 6 razy 6

  A na podstawie jakiego przepisu te obostrzenia stanu wyjątkowego niema i wszelkie dekrety niech sobie Morawiecki w dupe wsadzi to jest bezprawie niezgodne z konstytucją dziwię się Wam Polacy, dobrze że nie mieszkam już w Polsce zygac się chce co robi PiS i Kaczyński eunuch co nawet dziecka nie potrafił zrobić

 • ?sa Nordenskjöld

  Oceniono 6 razy 6

  A moze tak korespondencyjnie lub przez internet egzaminy. Mamy juz szkole w propozycji wybory no to jak szalec to szalec .

 • Adam Hernes

  Oceniono 2 razy 2

  Pamiętajcie! Zamykając kopertę z głosem w wyborach należy ją polizać!

 • Mr. X

  Oceniono 6 razy 2

  Nie sądź, że TW BALBINA wystraszy się twoich słów.
  Prędzej wyprowadzi oddziały siłowo - represyjne.

 • gruppe

  0

  Naród nie może się wprost doczekać.

 • szpung

  Oceniono 5 razy -3

  Niesamowite ale nielegalni emigranci placa za droge powrotna do afryki co musi nieco zdumiewac w kontekscie innej informacji o zwolnieniu dilerow narkotykowych w Marsylii z home office.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX