Ponad połowa Polaków popiera walkę rządu z koronawirusem. Innego zdania jest 32 proc. badanych [SONDAŻ]

56 proc. badanych popiera walkę rządu z koronawirusem i aprobuje przy tym zakazy wychodzenia do lasów czy parków - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla środowego "Super Expressu".
Zobacz wideo

Na pytanie, czy to dobrze, że rząd wprowadza takie restrykcje jak zakaz wchodzenia do lasu, parków i podobnych obiektów, 56 proc. powiedziało tak, 32 proc. odpowiedziało nie, a 12 proc. - nie wie.

"Super Express" napisał, że w walce z koronawirusem szefa rządu Mateusza Morawieckiego bardzo dobrze i dobrze w sumie oceniło 40 proc. badanych, a działania ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - 55 proc. ankietowanych.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster dla "SE" w dniach 6-7 kwietnia na próbie 1054 dorosłych Polaków.

Piotr Gliński pomyslił się w szacunkach?

Badania wskazują, że 90 proc. polskiego społeczeństwa zdecydowanie popiera działania rządu - te nawet najbardziej restrykcyjne - powiedział we wtorek w programie specjalnym Wirtualnej Polski pt. "Koronawirus w Polsce" wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

"Bo wszyscy wiemy, że to nas prowadzi do lepszych rozwiązań, do minimalizacji tragedii, czy dramatów. I to jest nasz kierunek działań" - argumentował Gliński. "My wszyscy musimy być świadomi w Polsce, że sytuacja jest bardzo poważna" - ocenił.

Wicepremier dodał: "bardzo staramy się o to, żeby wyprowadzić kraj, wyprowadzić nasze społeczeństwo z tej bardzo trudnej sytuacji z najmniejszymi stratami".

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadzi kolejne ograniczenia?

Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście świąt wielkanocnych w związku z epidemią koronawirusa, w tym również decyzje dotyczące zbliżających się egzaminów uczniów zostaną ogłoszone w czwartek - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Dopytywany czy należy się spodziewać dalszych obostrzeń, podkreślił, że nie należy tego tak interpretować. - Tu chodzi o to, żeby rozstrzygnąć, czy aktualne obostrzenia będą nadal kontynuowane i w jakiej formie - zaznaczył.

Przypomniał, że większość dotychczasowych restrykcji obowiązuje do okresu świąt wielkanocnych, dlatego - jak dodał - trzeba podjąć decyzję, na jaki okres mają być przedłużone i w jakim zakresie.

Koronawirus w Polsce. Prawie 5 tysięcy zachorowań

We wtorek (7 kwietnia) odnotowano w Polsce 435 nowych zakażeń koronawirusem; zmarły 22 osoby. Łącznie - od początku epidemii - Ministerstwo Zdrowia poinformowało już o blisko 5 tys. przypadków zachorowań. Do tej pory zmarło 129 osób. 

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM