Ministerstwo Zdrowia: 160 osób jest w stanie ciężkim i pod respiratorami

W tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób - przekazał w środę rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że około 220 osób opuściło już szpital lub izolację domową z negatywnymi wynikami testu.
Zobacz wideo

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział w środę na konferencji prasowej, że ostatniej doby ubyło 86 pacjentów w szpitalach jednoimiennych i szpitalach zakaźnych. "To znaczy na oddziałach zakaźnych, bo oprócz szpitali jednoimiennych, mamy również oddziały zakaźne" - doprecyzował.

Dodał, że ci pacjenci zostali skierowani do izolatoriów. "Mamy w tej chwili w kraju 7 tys. miejsc w izolatoriach, czyli do izolatoriów możemy kierować osoby niewymagające hospitalizacji, z tymi łagodniejszymi objawami bądź bezobjawowych pacjentów. I oni nie muszą zajmować łóżek szpitalnych" - zaznaczył Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia powiedział też, że w tej chwili w stanie ciężkim pod respiratorami w polskich szpitalach, szpitalach jednoimiennych i na oddziałach zakaźnych jest 160 osób.

Dopytywany, ile osób już wyzdrowiało Andrusiewicz powiedział, że "mamy w granicach 220 osób, które opuściły szpital lub izolację domową". "Są potwierdzone negatywnymi wynikami testów, są zdrowe" - podkreślił rzecznik MZ.

Koronawirus w Polsce. Pięć tysięcy przypadków zakażenia

Polsce odnotowano już pięć tysięcy przypadków zachorowań z powodu koronawirusa; zmarło - według oficjalnych danych - 136 osób. Tylko w środę odnotowano już ponad 130 nowych zakażeń i siedem zgonów.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Ministerstwo Zdrowia: 160 osób jest w stanie ciężkim i pod respiratorami
Zaloguj się
 • Xx Xx

  Oceniono 3 razy -1

  A gdzie informacje o porażce polski przed EGH dot. ustawy dyscplinujacej sędziów??? He?

 • Wojciech Joński

  Oceniono 3 razy -1

  Ponieważ poza szpitalami najtrudniejsza sytuacja jest w DPS, to może kościół jako taki współczujący by pomógł w ośrodkach gdzie brakuje personelu. Chyba siostry zakonne i klerycy po szybkim przeszkoleniu i zabezpieczeniu mogliby się włączyć w obsługę tych ludzi !

 • witkos 123

  Oceniono 3 razy -1

  A ile osób opóściło kwarantannę bez przeprowadzenia testów?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX