Koronawirus w Polsce. Sześć kolejnych zgonów. Coraz większa liczba przypadków zakażenia

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia poinformował o kolejnych sześciu zgonach w związku z patogenem. O 136 wzrosła też liczba przypadków zakażeń.
Zobacz wideo

Resort Zdrowia poinformował o sześciu nowych zgonach z powodu koronawirusa i 136 nowych przypadkach zakażenia.

"Z przykrością informujemy o śmierci 6 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 47-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 90-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 35-letnia kobieta ze szpitala w Bytomiu, 62-letni mężczyzna ze szpitala w Łańcucie, 81-letni i 77-letni mężczyźni z Drzewicy, którzy nie byli hospitalizowani. Wszyscy mieli choroby współistniejące" - czytamy na Twitterze ministerstwa. 

Nowe przypadki zakażeń dotyczą: 23 osób z woj. śląskiego, 22 osób z woj. małopolskiego, 21 osób z woj. dolnośląskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 11 osób z woj. podlaskiego, 9 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. opolskiego, 5 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z warmińsko-mazurskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubelskiego, 2 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. lubuskiego.

Łącznie w Polsce odnotowano już 5341 przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarły 164 osoby. 

W związku z koronawirusem hospitalizowanych 8 kwietnia były 2473 osoby, a wyzdrowiały 284 osoby. Dodatkowo na kwarantannie przebywało w tym czasie 152 tys. 898 osób, a 33 tys. 989 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym - podało w czwartek rano dane z poprzedniego dnia Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Bilans 

W czwartek (8 kwietnia) resort zdrowia poinformował aż o 30 zgonach spowodowanych koronawirusem, a liczba potwierdzonych testami przypadków zakażenia przekroczyła 5000. 

Koronawirus. Zakaz wychodzenia z domu i inne obostrzenia

Na razie ani rządzący, ani eksperci nie precyzują, kiedy skończy się epidemia koronawirusa. W poniedziałek (6 kwietnia) w Sejmie premier Mateusz Morawiecki informował, że szczyt choroby wciąż jeszcze przed nami. Jak mówił, przyjdzie on "może w maju, może w czerwcu". 

W Polsce od kilku tygodni obowiązują liczne obostrzenia dotyczące m.in. przemieszczania się. Najnowsze obowiązuję od wtorku 31 marca. Premier i minister zdrowia ogłosili wówczas zamknięcie między innymi hoteli, bulwarów, parków czy sklepów budowlanych. Osoby poniżej 18 roku życia od tamtej pory nie mogą bez obecności opiekuna przebywać poza domem. Ograniczenia dotknęły też sklepy spożywcze - w sklepie mogą przebywać tylko 3 osoby na kasę lub stanowisko do płacenia. Od 1 kwietnia obowiązkowej kwarantannie zostają też objęci wszyscy, którzy mieszkają z osobą kierowaną na kwarantannę. Premier zapowiedział też, że sklepy, drogerie, apteki w godz. 10-12 będą dostępne wyłącznie dla osób powyżej 65. roku życia.

Od wtorku (24 marca) obowiązują obostrzenia dotyczące przemieszczania się. Obywatele - jak mówił szef rządu - mogą wychodzić z domu tylko w sprawach naprawdę pilnych, jak np. wyjście do sklepu, apteki czy na spacer z psem. Ograniczono też zgromadzenia - do maksymalnie dwóch osób. Nowe obostrzenia obowiązują na razie do 11 kwietnia. Za ich łamanie grozić będzie kara nawet do 5 tys. zł. 

Wcześniej - w piątek (20 marca) premier Morawiecki ogłosił wprowadzenie w Polsce stanu epidemii. Taka sytuacja daje ministrowi zdrowia szerokie uprawnienia. Może on ustanowić m.in. obowiązkowe szczepienia oraz zakaz funkcjonowania określonych instytucji i zakładów pracy. Rząd wprowadził też znacznie wyższe kary za nieprzestrzeganie kwarantanny. Grzywnę podniesiono z do 30 tys. zł.

W czwartek należy się spodziewać przedłużenia obostrzeń.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Koronawirus w Polsce. Są kolejne zgony. Coraz większa liczba przypadków
Zaloguj się
 • popisdzie

  Oceniono 4 razy 4

  Jak całkiem rozsądnie tłumaczy dr Montanari, koronawirus tak naprawdę jest niebezpieczny dla osób już chorych. We Włoszech osoby bez stwierdzonych chorób towarzyszących - co nie znaczy że ich nie było - to 0,8% zgonów na koronawirusa. Połowa to osoby z 3 lub więcej chorobami, reszta to 1 lub dwie choroby.

 • fitt

  Oceniono 1 raz 1

  niech nakładają na każdego spotkanego 12.000 pln
  niech 12.000 pln płaci osoba, która porusza sie po własnym mieszkaniu

 • gorszy

  0

  Obostrzenia są, stanu wyjątkowego nie ma. Zakaz wstępu do lasu,a w lesie słychać piły. Tak dzisiaj słyszałem około 7 rano , warmińsko-mazurskie. To po to ten zakaz?

 • Waldemar Skowronski

  Oceniono 2 razy 0

  Czego siejecie Panikę guzik prawda ludzie co DZIEŃ UMIERALI ZA SZE I BRDA UMIERAC CO DZIEN .

 • bart8777

  Oceniono 2 razy 0

  Po co piszecie "Coraz większa liczba przypadków zakażenia"? Wiadomo, że całkowita liczba przypadków zakażenia może się tylko zwiększać. Napiszcie lepiej jak wygląda trend jeśli chodzi o nowe przypadki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX