Koronawirus w Polsce. Koniec epidemii koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu

Wszystkie osoby z Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu, u których ponad dwa tygodnie temu wykryto koronawirusa, mają negatywne wyniki testów - przekazał PAP w sobotę starosta białobrzeski Sylwester Korgul.
Zobacz wideo

Ostatnie wyniki testów przyszły w sobotę. "Mamy potwierdzenie, że 81 osób przebywających w domu pomocy społecznej, czyli 65 pensjonariuszy oraz 16 pracowników, ma wyniki ujemne" – powiedział starosta białobrzeski.

Dodał, że w sobotę nastąpi wymiana części personelu domu pomocy społecznej. Siedem osób, które od ponad dwóch tygodni non-stop przebywało w ośrodku i opiekowało się pensjonariuszami, wyjdzie na święta do domu. "Zastąpi ich pięć pań z personelu, które zgłosiły się na ochotnika; dotychczas przebywały w domu na kwarantannie" – powiedział Korgul.

Zdaniem starosty po świętach sytuacja kadrowa w DPS powinna się zacząć normalizować. Powoli zaczną wracać do pracy wszyscy pracownicy objęci kwarantanną.

W planach jest także dezynfekcja całego budynku. "Będzie ona przeprowadzona sukcesywnie, w sposób bezpieczny dla pensjonariuszy i personelu" – zapewnił starosta.

Epidemia koronawirusa wybuchła w DPS w Niedabylu w pow. białobrzeskim ponad dwa tygodnie temu. 28 marca starosta białobrzeski poinformował, że 60 osób z tej placówki jest zarażonych koronawirusem. Wynik dodatni miało 52 podopiecznych i 8 pracowników.

Pomoc do ośrodka popłynęła z różnych stron, m.in. środki ochronne, tj. maseczki, termometry i płyny do dezynfekcji, przekazał resort sprawiedliwości i Służba Więzienna.

TOK FM PREMIUM