TVP doszukuje się neonazistowskich symboli na plakatach Strajku Kobiet. "Nie każda błyskawica to runa"

Przeciwnicy zaostrzenia prawa aborcyjnego wzięli na swoje sztandary symbol kojarzony z neonazizmem - grzmi portal TVP Info.
Zobacz wideo

W ostatnich dniach – w związku z planami procedowania przez Sejm obywatelskiego projektu zaostrzającego prawo aborcyjne – na portalach społecznościowych - i nie tylko - trwają akcje protestacyjne pod hasłem "Piekło kobiet". W sieci pojawiło się wiele zdjęć z czarnymi parasolkami – nawiązującymi do Strajku Kobiet sprzed kilku lat. Są także fotografie z błyskawicą, bo ten znak obrano jako symbol protestu.

Portal TVP Info opublikował artykuł, w którym błyskawicę porównuję do runy "Sig", która jest jednym z symboli neonazistowski. Powołuje się przy tym na artykuł "Gazety Wyborczej" o tym, jak ideologia neonazistów wypaczyła stare symbole. Wpis na temat analogii błyskawicy z protestu kobiet i znaku hitlerowskiego "podał dalej" między innymi Krzysztof Sobolewski, poseł PiS.

- Nie każdy symbol błyskawicy jest runą "Sig", tak jak każdy mediaworker narodowej telewizji jest dziennikarzem – napisał na Twitterze Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej”.

Wykpił też porównania TVP publikując fotografię Harry Pottera, młodego czarodzieja z popularnych książek, który na czole również miał znak błyskawicy. - Harry von Potter pokazuje symbol Hitler Jugend – ironizował dziennikarz.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM