Krystyna Łybacka nie żyje. Była minister edukacji miała 74 lata

Krystyna Łybacka, była minister edukacji narodowej i sportu w rządzie Leszka Millera oraz wieloletnia posłanka SLD, zmarła w poniedziałek wieczorem w szpitalu.

Krystyna Łybacka, była minister edukacji i wieloletnia posłanka SLD zmarła w poniedziałek 20 kwietnia w godzinach wieczornych w szpitalu w Poznaniu. W rozmowie z poznańską "Gazetą Wyborczą" były dyrektor jej biura, Ryszard Zaczyński, przekazał, że śmierć nie miała związku z epidemią koronawirusa. "To była krótka i ciężka choroba" - powiedział.

Krystyna Łybacka nie żyje

Krystyna Łybacka urodziła się 10 lutego 1946 roku. Była matematyczką i wykładowczynią Politechniki Poznańskiej. Od 1991 do 2014 r. była posłanką na Sejm. Od grudnia 1999 do czerwca 2003 była wiceprzewodniczącą zarządu krajowego SLD.

W rządzie Leszka Millera pełniła funkcję ministra edukacji narodowej i sportu. W 2014 roku zdobyła mandat do Parlamentu Europejskiego. 

Krystyna Łybacka nie żyje

Byłą posłankę żegna wielu polityków. Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta, napisał na Twitterze: "Odeszła Krystyna Łybacka, wielka dama polskiej lewicy. Wielkością jej było to czego w polityce najmniej: mądrość, empatia, czułość i kultura. Będziemy tęsknić za Tobą, Krysiu". 

"Żegnam Cię z dobrym wspomnieniem. I szacunkiem" - napisał z kolei szef sztabu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Bartosz Arłukowicz. 

"Odeszła wielka dama polskiej polityki. Znakomita minister edukacji, wieloletnia posłanka do Sejmu z ramienia SLD. Ceniona członkini Parlamentu Europejskiego. Wielkopolanka o błyskotliwej inteligencji. Dobry i uczciwy Człowiek. Cześć Jej pamięci" - napisał były premier Leszek Miller. 

TOK FM PREMIUM