Koronawirus w Polsce. Blisko 200 nowych przypadków i kolejne ofiary

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało pierwszy wtorkowy raport dotyczący koronawirusa. Jest 187 nowych przypadków zakażenia oraz 8 kolejnych ofiary śmiertelne. Łączna liczba potwierdzonych zachorowań przekroczyła 12 tysięcy.
Zobacz wideo

W porannym komunikacie we wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 187 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw: śląskiego (72), pomorskiego (35), dolnośląskiego (24), kujawsko-pomorskiego (16), wielkopolskiego (16), małopolskiego (8), zachodniopomorskiego (6), lubelskiego (3), opolskiego (3), świętokrzyskiego (3) oraz podkarpackiego (1).

Łącznie zatem liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce wzrosła do 12 089.

Oprócz tego, resort podał informację o kolejnych ośmiu ofiarach śmiertelnych. To pacjenci ze Starachowic, Poznania, Gdańska, Łańcuta i trzy osoby z Raciborza. Byli w wieku od 42 do 98 lat. Większość, jak informowało ministerstwo, miała choroby współistniejące.

Łączna liczba zgonów w Polsce wzrosła do 570.

Koronawirus w Polsce. Bilans

Ministerstwo Zdrowia w porannym komunikacie w poniedziałek (27 kwietnia) podało informacje o wykryciu 144 nowych przypadków i o 4 ofiarach śmiertelnych, a po południu o kolejnych 141 zakażeniach i o 23 osobach zmarłych. Łącznie w poniedziałek przybyło 285 chorych, a 27 zmarło. Zgony zanotowano w poniedziałek w Tychach, Gliwicach, Łańcucie, Poznaniu, Wolicy, Raciborzu, Kędzierzynie-Koźlu, Krakowie, Gdańsku, Łańcucie, Biłgoraju, Bystrej, Warszawie, Siedlcach i w Radomiu. Resort podał, że najmłodsza zmarła w poniedziałek osoba miała 46 lat, a najstarsza 95 lat.

W niedzielę dzienny bilans mówił o 344 nowych chorych i o 11 ofiarach śmiertelnych, w sobotę zanotowano 381 przypadków choroby i 30 zgonów. Największy dobowy przyrost nowych przypadków odnotowano do tej pory w niedzielę 19 kwietnia - było to 545 zachorowań.

Koronawirus w Polsce. Luzowanie obostrzeń

We wtorek mamy poznać kolejne plany rządu dotyczące luzowania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Mueller zapowiadał, że II etap tego procesu ma zostać wdrożony w połowie maja, nie chciał jednak podać konkretnej daty. Zapowiadał, że decyzja ma zapaść po przeanalizowaniu danych epidemiologicznych.

Pierwsze obostrzenia rząd "poluzował" od 20 kwietnia. Otwarte zostały parki, skwery i lasy - do tych ostatnich można wejść nawet bez maseczki. Oprócz tego nastąpiły pewne zmiany w sklepach, do których może wejść więcej klientów niż przedtem. Niezmienna pozostaje regulacja w sprawie tego, że między godziną 10 a 12 zakup zrobią wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia. Więcej osób może też gromadzić się w kościołach.

 Wciąż również obowiązuje nauka zdalna - szkoły, przedszkola i uczelnie pozostają na razie zamknięte do 24 maja. Za kilka dni rząd ma podać informacje, czy będzie możliwość w części placówek oświatowych prowadzenia działalności opiekuńczej. Matury rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do końca tego miesiąca. Nie będą miały w tym roku części ustnej. Egzamin ósmoklasisty ma odbyć się w dniach 16-18 czerw

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

DOSTĘP PREMIUM