Poznań. Ognisko epidemiczne w domu zakonnym sióstr szarytek

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 32 z 33 szarytek przebywających w poznańskim domu zakonnym - poinformował w sobotę Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Pierwsze 5 przypadków zarażenia SARS-CoV-2 wśród zakonnic wykryto w czwartek.
Zobacz wideo

Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazał w sobotę PAP, że potwierdzono kolejne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 w poznańskim domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, w którym mieszkają 33 osoby. - Mamy łącznie 32-osobowe ognisko. Tylko u jednej z sióstr wynik testu na koronawirusa był negatywny- powiedział.

- Są tam siostry zakonne w podeszłym wieku, którymi trzeba się opiekować. Oprócz tego siostry prowadzą też na zlecenie miasta Poznania dom pomocy społecznej, w którym przebywa nieco ponad 50 osób. W najbliższym czasie będą one poddane badaniu na obecność koronawirusa - wskazał Stube.

Wyjaśnił, że siostry zakonne opiekujące się pensjonariuszami DPS-u były wyposażone w środki ochrony osobistej. - Trudno teraz powiedzieć, na ile to było skuteczne - przyznał Stube.

- Nie mamy informacji o potrzebie hospitalizacji, którejkolwiek z zakażonych zakonnic, a więc ich stan jest stabilny - zaznaczył.

Wszystkie szarytki przebywają w domu zakonnym, który został objęty zbiorową kwarantanną. W czwartek kierownik oddziału epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu Anna Pawłowska poinformowała PAP, że dom pomocy społecznej, w którym pracowały zakażone siostry zakonne, został zamknięty i objęty kwarantanną.

Z powodu kontaktu jednej z sióstr zakonnych z osobą zakażoną do 7 maja zamknięty będzie Całodobowy Dom Opieki dla Kobiet Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku (pow. poznański, woj. wielkopolskie). Jak poinformowano PAP w sobotę w domu opieki, w obiekcie przebywa obecnie około 20 pań, osiem sióstr i dwoje pracowników. Wszyscy czują się dobrze.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Poznań. Ognisko epidemiczne w domu zakonnym sióstr szarytek
Zaloguj się
 • John Dow

  Oceniono 5 razy 5

  Siostry, macie mój ogromny szacunek. Jaki to kontrast do chciwych zaklamanych klechów, ktorzy również z was robią służące pomiotła.

 • Przemek Swat

  Oceniono 5 razy 3

  Jak mogłeś dobry Boże tak się pomylić!!
  Ślepy tam jesteś na tej chmurce,cy cóś, żeby tak doświadczać w cierpieniu twe umiłowane Służki Boże!!
  A tylu różnej maści katabasów-amatorów dziecięcych wdzięków chodzi po tym łez padole!?
  - i nic!!
  Jesteś niesprawiedliwy, albo kup se dobre okulary,bo stamtąd jak widać,to nic nie widać.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 2

  Symulują. Przecież w Polsce pandemii już prawie nie ma. Przecież gdyby była, to rząd by się zajmował szpitalami, dpsami i innymi miejscami, gdzie ludzie przebywają stadnie, i skąd ogniska się rozpełzają wokół. Siostrzyczkom księża dobrodzieje załatwią szybką kwarantannę i leczenie, bo nie uchodzi żeby przed wybieraniem prezydenta na prezydenta jakieś niepokoje o zdrowie i życie nas dotyczyły. Musi być radośnie.

 • rbik53

  Oceniono 1 raz 1

  .
  …. nie da się spokojnie żyć, nawet dla swoich nie ma litości....
  A może TAM najzwyklej jest pusto.
  .

 • szpung

  Oceniono 5 razy 1

  Pandemia ujawnia jak niebezpieczne sa te wszytkie przytulki dla ludzi niechcianych.

 • gebe14

  0

  i co ? i wszystkie żyją. wiec po co ta panika

 • adrian adrian

  Oceniono 2 razy 0

  No to teraz siostrunie... proszę nie wzywać żadnego lekarza tylko klepać zdrowaśki .... buehehe

 • leming_13

  0

  Niekonsekrowane? W sensie konsekrowane ręce nie były nakładane? Eeeee nie ładnie siostrzyczki, myć kuciapki i do księdza

 • tadeusz.rysiakiewicz

  Oceniono 1 raz -1

  W koncu jakas dobra wiadomosc... ze pambuk czuwa i tam tez dojrzal ten homosexualizm i aborcje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX