Zatrzymano podejrzanego o otrucie 60 pszczelich rodzin. Grozi mu do pięciu lat więzienia

Zatrzymano mieszkańca powiatu janowskiego (województwo lubelskie) podejrzanego o celowe otrucie 60 pszczelich rodzin. Straty oszacowano na około 36 tys. zł. Jak poinformowała policja, mężczyzna nie przyznał się do winy.
Zobacz wideo

"Prezes koła pszczelarskiego zawiadomił, że starsze małżeństwo z powiatu janowskiego zgłosiło otrucie pszczół. Wartość strat oszacowali na około 36 tys. złotych. Pszczoły zostały otrute środkiem chemicznym" - poinformowała w środę policja w komunikacie na stronie internetowej.

Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie powiedział PAP, że według dotychczasowych ustaleń pszczoły zostały otrute celowo, poprzez wprowadzenie do uli środków chemicznych.

Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego o otrucie pszczół mieszkańca powiatu janowskiego. Na jego posesji znaleziono środek, który prawdopodobnie został użyty do zatrucia owadów. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia poprzez zatrucie środkiem chemicznym 60 rodzin pszczelich. - Nie przyznał się do winy - zaznaczył Fijołek.

Za przestępstwo zniszczenia mienia grozi do pięciu lat więzienia.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

TOK FM PREMIUM