"Zabawa w chowanego". Nowy film braci Sekielskich już dostępny. Gdzie można go obejrzeć?

Drugi film Tomasza i Marka Sekielskich "Zabawa w chowaneg", o pedofilii w polskim Kościele jest już dostępny. Cały dokument można obejrzeć w serwisie YouTube.
Zobacz wideo

"Końcowe odliczanie do premiery" - pisał w sobotę rano Tomasz Sekielski, dziennikarz i współautor dokumentu "Zabawa w chowanego". Zgodnie z zapowiedzią, film można oglądać od godziny 10, w serwisie YouTube, na kanale Sekielski. Jest dostępny bezpłatnie. Podobnie jak pierwszy film braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" - tak i ten został sfinansowany dzięki środkom uzbieranym w ramach publicznej zbiórki.

"Zabawa w chowanego". O czym jest ten film?

Drugi dokument braci Sekielskich - podobnie jak pierwszy - dotyka problemu molestowania seksualnego dzieci i młodzież przez księży. Skupia się jednak bardziej na tuszowaniu tego zjawiska przez kościelne władze, a w zasadzie jednego biskupa diecezjalnego z zachodniej Polski, który konsekwentnie krył swoich podwładnych. 

W filmie w charakterze ekspertów wypowiada się ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, a także związany ze środowiskiem katolickim dziennikarz Tomasz Terlikowski. Zwiastun dokumentu Sekielscy opublikowali już kilka dni temu.

 

Premiera filmu "Zabawa w chowanego" początkowo była planowana na 28 marca. Bracia Sekielscy ze względu na szalejącą w kraju epidemię koronawirusa zdecydowali się przełożyć ją na inny termin. 

Tym samym nowy dokument ukazuje się w zasadzie dokładnie rok po premierze pierwszego. "Tylko nie mów nikomu" - przypomnijmy - ukazało się (także w internecie) 11 maja 2019 roku. Przez ten rok film został wyświetlony blisko 23,5 mln razy. Za film bracia Sekielscy byli wielokrotnie nagradzani, m.in. nagrodą Grand Press, Nagrodą Specjalną Press Club Polska, Nagrodą Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego czy Nagrodą Pióro Nadziei przyznawaną przez Amnesty International. Obaj, wraz z filmem, znaleźli się także na prestiżowej liście Bloomberg 50.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM