Niedźwiecki wydał oświadczenie "Posądzono mnie o nieuczciwość"

Marek Niedźwiecki w krótkim oświadczeniu potwierdził oficjalnie swoje odejście z Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Zobacz wideo

"W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia" - napisał Niedźwiecki w oświadczeniu.

Niedźwiecki nawiązuje do afery związanej z piątkowym wydaniem Listy Przebojów Trójki. Pierwsze miejsce w notowaniu zajął Kazik Staszewski z piosenką "Twój ból jest lepszy niż mój" krytykującą prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Informacja o tym szybko zniknęła ze strony internetowej radia.

Później redaktor naczelny radia Tomasz Kowalczewski wydał oświadczenie, w którym czytamy: "Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację".

TOK FM PREMIUM