Dyrektor muzyczny Trójki zrezygnował z pracy. Piotr Metz pokazał też SMS od dyrektora

Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki, zrezygnował z pracy. - Uznałem, że nie mogę zaakceptować takiego zarządzania ludźmi, potraktowania Marka Niedźwieckiego ostatnio - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik. Z pracą w stacji żegna się również Piotr Kaczkowski, jedna z jej legend.
Zobacz wideo

Piotr Metz, który szefem redakcji muzycznej był od 2016 roku, to osoba, która została wskazana przez dyrektora stacji do zrobienia porządku z tym, co się wydarzyło w ostatnim notowaniu Listy Przebojów Trójki. Tomasz Kowalczewski wysłał nawet do Metza SMS: "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie". Dyrektor stacji się tego wypiera, ale dziennikarz pokazał wiadomość przy okazji rozmowy z Moniką Olejnik. 

Piotr Metz zrezygnował z pracy. - Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę zaakceptować takiego zarządzania ludźmi, potraktowania Marka Niedźwieckiego ostatnio - powiedział. 

Trójka, Kazik, LP3 i długa lista odejść

Powodem prawdziwego personalnego trzęsienia ziemi w Trójce jest ostatnia lista przebojów, która skończyła się wygraną piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Utwór nawiązuje do odwiedzin prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim - w kwietniu, w środku pandemii - kiedy nekropolia była zamknięta dla innych osób. 

Notowanie LP3 szybko znikło ze strony stacji. Głosowanie zostało też unieważnione. Dyrektor Trójki - Tomasz Kowalczewski - stwierdził, że został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Prowadzącemu LP3 Markowi Niedźwieckiemu zarzucił zaś "przestawienie piosenki" Kazika na miejsce pierwsze. Twórca listy przebojów, której pierwsze notowanie odbyło się 24 kwietnia 1982, odszedł z pracy. 

Z Trójką pożegnali się też m.in. Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska. Dziś o swoim odejściu - po 57 latach pracy - poinformował Piotr Kaczkowski, legenda tej stacji, który prowadził m.in. program "MiniMax".

Wielu artystów, w proteście przeciwko temu, co się wydarzyło, zrezygnowało z tego, by ich utwory pojawiały się w stacji. Zareagowali także niektórzy reklamodawcy. 

Władze Trójki ze swoich decyzji się nie wycofują, zapowiedziały audyt LP3 i szukają chętnych do prowadzenia programu

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Trójka. Piotr Metz odchodzi i pokazuje SMS od dyrektora. "Nie mogę zaakceptować takiego zarządzania ludźmi"
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 7 razy 3

  Dla bolszewickich komisarzy ludowych z Komunistycznej Partii PiS, stadnina koni arabskich, czy program trzeci polskiego radia, nie mają zadnego symbolicznego znaczenia. Ich jedynym symbolem od poczęcia do naturalnej śmierci jest sierp i młot. Wymodlili sobie wreszcie ojczyznę dojną i dojenie jej stało się ich celem nadrzędnym.
  Odkupienie od słupa swojego obrazu przez ministra kultury, wazniejsze jest niz wolnośc słowa w mediach. Odkupienie maseczek od brata przez ministra zdrowia, wazniejsze niz bezpieczeństwo i zdrowie Polaków.
  Okradzenie zagranicznego biznesmena przez prezesa partii, wazniejsze jest niz dobre imię Polski w świecie.
  Wyłudzanie podatku VAT przez ministra finansów i jego partyjnych kolegów z ministerstwa, wazniejsze niz honor.
  Komuniści rządzący tym krajem inaczej nie potrafią, tyle lat z zazdrością patrzyli na to co wyprawia PZPR, ze jak ich
  ukochany PiS doszedł do władzy to robią dokładnie to samo. Cenzura, ograniczanie wolności, niszczenie kultury, o której oni nie mają zadnego pojęcia połozy kres ich władzy. Oni to zlekcewazyli, nie docenili znaczenia jakie ma klultura dla wolnego, demokratycznego, wolnego światopoglądowo państwa, dla milionów młodych ludzi. Zdarza się.

 • szpung

  Oceniono 3 razy -1

  Nadal udsaje sie wam chronic pamiec utealaczy nawolywac do lamania ustawy o likwidacji przywilejow emerytalnych ubecji, udaje sie choc z takim trudem wyjac szklo z oczu milionow Polakow. Okazuje sie iz ci wielcy specjalisci w swoich dziedzinach nie radza sobie na wolnym rynku okazuje sie ze wielki readktor ktory jeszcze przed 2015 wydawal wyroki dzis ma 1000 subskrypcji na YT, przychodzi czas prawdy dla postpeerelu, czas powrotu do wlasciwych rozmiarow.

 • szpung

  Oceniono 3 razy -1

  Symbolicznie czas byscie postkomuno odeszli symbolicznie wreszcie usunieto z SN poczet ich ubeckich przewodniczacych, czas dokonczyc dekomunizacji, idzie to opornie nadal samorzady chronia pomniki wdizecznosci arnmii gwalcacej i usuwaja nazwy ulic polskich bohaterow, ale jednak powolutku i systematycznie rozstajemy sie z PRL i postpeerelem

 • Polak

  Oceniono 3 razy -1

  Nie czepiacie się koczkodana bardzo dobrze zarządza 3 identycznie jak gnom z Żoliborza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX