Dyrektor muzyczny Trójki zrezygnował z pracy. Piotr Metz pokazał też SMS od dyrektora

Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki, zrezygnował z pracy. - Uznałem, że nie mogę zaakceptować takiego zarządzania ludźmi, potraktowania Marka Niedźwieckiego ostatnio - powiedział w rozmowie z Moniką Olejnik. Z pracą w stacji żegna się również Piotr Kaczkowski, jedna z jej legend.
Zobacz wideo

Piotr Metz, który szefem redakcji muzycznej był od 2016 roku, to osoba, która została wskazana przez dyrektora stacji do zrobienia porządku z tym, co się wydarzyło w ostatnim notowaniu Listy Przebojów Trójki. Tomasz Kowalczewski wysłał nawet do Metza SMS: "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie". Dyrektor stacji się tego wypiera, ale dziennikarz pokazał wiadomość przy okazji rozmowy z Moniką Olejnik. 

Piotr Metz zrezygnował z pracy. - Najnormalniej w świecie uznałem, że nie mogę zaakceptować takiego zarządzania ludźmi, potraktowania Marka Niedźwieckiego ostatnio - powiedział. 

Trójka, Kazik, LP3 i długa lista odejść

Powodem prawdziwego personalnego trzęsienia ziemi w Trójce jest ostatnia lista przebojów, która skończyła się wygraną piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Utwór nawiązuje do odwiedzin prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na Cmentarzu Powązkowskim - w kwietniu, w środku pandemii - kiedy nekropolia była zamknięta dla innych osób. 

Notowanie LP3 szybko znikło ze strony stacji. Głosowanie zostało też unieważnione. Dyrektor Trójki - Tomasz Kowalczewski - stwierdził, że został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Prowadzącemu LP3 Markowi Niedźwieckiemu zarzucił zaś "przestawienie piosenki" Kazika na miejsce pierwsze. Twórca listy przebojów, której pierwsze notowanie odbyło się 24 kwietnia 1982, odszedł z pracy. 

Z Trójką pożegnali się też m.in. Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska. Dziś o swoim odejściu - po 57 latach pracy - poinformował Piotr Kaczkowski, legenda tej stacji, który prowadził m.in. program "MiniMax".

Wielu artystów, w proteście przeciwko temu, co się wydarzyło, zrezygnowało z tego, by ich utwory pojawiały się w stacji. Zareagowali także niektórzy reklamodawcy. 

Władze Trójki ze swoich decyzji się nie wycofują, zapowiedziały audyt LP3 i szukają chętnych do prowadzenia programu

TOK FM PREMIUM