Po aferze w Trójce Kazik wypuścił nową piosenkę i teledysk z "hejtami"

"Powiedzcie, że kochacie nas" - taki tytuł nosi nowa piosenka, którą Kazik Staszewski nagrał z Wojtkiem Jabłonowskim. Niektórzy doszukują się w niej komentarza do wydarzeń w radiowej Trójce.
Zobacz wideo

"Powiedzcie, że kochacie nas, inaczej nic nie znaczę. Chcemy kochani być przez was... Powiedzcie, że kochacie nas w ten nieprzyjemny czas. Powiedzcie, że kochacie nas, zrobimy wszystko, co chcecie i ukłonimy się po pas po całym internecie" - śpiewa Kazik w nowym utworze.

Teledysk do piosenki stylizowany jest na transmisję na żywo. Na ekranie pojawiają się "hejterskie" komentarze od widzów, np. "Kazik już dawno się skończył, a Wojtek nawet nie zaczął", "Pierwszy raz was słucham i ostatni".

Artysta nadal nie wypowiedział się na temat afery, jaka wybuchła w Trójce z powodu jego piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój". Zdecydował się jednak wycofać ją z Listy Przebojów Trójki. Czy nowy utwór, w którym szydzi z oportunizmu, jest komentarzem do prób cenzury, o jakie oskarżana jest dyrekcja Trójki? 

Afera wokół Trójki i Kazika

Przypomnijmy, afera wokół Trójki wybuchła w sobotę. Dzień wcześniej, podczas notowania Listy Przebojów programu Trzeciego pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Utwór nawiązuje do odwiedzin prezesa Prawa i Sprawiedliwości na Cmentarzu Powązkowskim - w kwietniu, w środku pandemii - kiedy nekropolia była zamknięta dla innych osób.

Jednak po głosowaniu kierownictwo programu zablokowało stronę, gdzie publikowane są wyniki listy, a samo głosowanie zostało unieważnione. Dyrektor programu Trzeciego Tomasz Kowalczewski stwierdził, że został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Prowadzącemu LP3 zarzucił zaś "przestawienie piosenki" Kazika na miejsce pierwsze, przez co inna piosenka -  wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów miała spaść na miejsce szóste. 

Sprawa wywołała oburzenie wśród dziennikarzy, polityków i artystów. Od soboty, każdego dnia dowiadujemy się o odejściach kolejnych pracowników i współpracowników Trójki - na czele z Markiem Niedźwieckim, prowadzącym LP3. Ze stacją pożegnali się także m.in. Hirek Wrona, Marcin Kydryński, Agnieszka Szydłowska, Michał Olszański, a dziś Piotr Stelmach, Mariusz Cieślik i Piotr Kaczkowski.

We wtorek o odejściu z radia poinformował też Piotr Metz, szef redakcji muzycznej Trójki. Pokazał też SMS-a od szefa stacji Tomasza Kowalczewskiego z poleceniem zdjęcia z anteny piosenki Kazika

Tymczasem władze Trójki ze swoich decyzji się nie wycofują, za to zapowiedziały audyt LP3 i szukają chętnych do prowadzenia programu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Nowa piosenka Kazika Staszewskiego. "Powiedzcie, że kochacie nas"
Zaloguj się
 • xt-s

  Oceniono 9 razy 5

  Calkiem udany teledysk (trzeba oglądać, a nie tylko słuchać!, łatwo go znaleźć) robiący sarkazm z hejtu internetowego.
  Nie przypisywałbym mu głębszej ideologii o cenzurze w Trójce itp. Duży plus dla Kazika, za mało standardową formę wyrazu i krytykę rzeczywistości nie szytą grubymi nićmi.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 3 razy 3

  No, nieeeee........scenografia marzenie!!! Kostiumy marzenie, te klapkiiiii i skarpety.....i Frania.....i regał.....i ortalionyyy......ŻYWCEM Z KOMUNY!!
  Młodzi.......to naprawdę TAK wyglądało ????? natomiast komentarze na ekranie.....no, cóż, chyba zostawię bez komentarza. Dzięki Kazik za wszystko!

 • Erwin Szkutas

  Oceniono 7 razy 1

  Kazik jak to Kazik, jak jest fala wznosząca to kase trzeba trzepać...ale pioseneczka o kaczorku spoko;)

 • max-dog

  0

  brawo Kazik. :) Pokazuj ten retrospektywny czas rządzącej dziś bolszewii. aby naród zapamiętał, kogo więcej nie wybierać.

 • kajkokosz

  0

  To tak teraz się będzie kolebało. Od skrajności w skrajność. Za chwilę będziemy mieli : osoba a do osoby b twój hejt jest lepszy niż mój, a c wasz hejt jest lepszy niż mój, i w końcu jakieś h powie - mój hejt jest lepszy niż wasz.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -2

  Od strony artystycznej powiedzmy sobie dawne dziady podkoscielne to przy kaziku jednak jakis poziom wokalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX