Jacek Kurski znów ma być prezesem TVP. Stanowisko stracił na niespełna trzy miesiące

Jacek Kurski może wrócić na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. O głosowanie w tej sprawie poinformował szef Rady Mediów Narodowych - Krzysztof Czabański.
Zobacz wideo

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, Krzysztof Czabański dał członkom Rady Mediów Narodowych dwa dni na głosowanie korespondencyjne w sprawie powołania Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiego. Rada ma głosować również nad rozszerzeniem zarządu TVP z trzech do czterech osób.

Przypomnijmy, Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej na początku marca, przy okazji sporu o udzielenie mediom publicznych rekompensaty w wysokości około 2 mld zł. Media spekulowały, że odejścia Kurskiego oczekiwał prezydent Andrzej Duda, który stał wówczas przed wyborem - podpisać czy nie podpisywać ustawy przyznającej mediom te pieniądze. Kurski zresztą sam "oddał się do dyspozycji prezydenta", choć teoretycznie ten nie ma wpływu na obsadę zarządu w mediach publicznych. 

Jacek Kurski z zarządu TVP zupełnie jednak nie odszedł - został bowiem jego doradcą. Do pełnienia obowiązków prezesa został oddelegowany z kolei szef rady Macie Łopiński, który już na wstępie podkreślał, że przejmuje tę funkcję jedynie tymczasowo. 

Teraz - o powrocie Jacka Kurskiego na fotel prezesa decydować ma Rada Mediów Narodowych, w której większość mają przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości: Krzysztof Czabański, posłanka Joanna Lichocka i eurodeputowana Elżbieta Kruk. W radzie są jeszcze Juliusz Braun (z rekomendacji PO) i Grzegorz Podżorny (z Kukiz ’15).

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie za darmo:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Powrót Jacka Kurskiego. Znów ma być prezesem TVP
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  Stracił stanowisko, zyskał odprawę. Teraz sobie stanowisko znowu zajmie, zapewne z lepszym wynagrodzeniem, bo SIĘ NALEŻY. Trójka padła, teraz czas na TVPiS.

 • iskander36

  Oceniono 1 raz 1

  Ciekawe czy Dudzie żyłka pęknie ? Na razie jest kimś, kogo zauważa się przypadkiem, jednocześnie czymś dziwnym i nieprzystającym do układanki. Dziwadłem. JEST JAK NAJWYŻSZY NA ŚWIECIE KARZEŁ. JAK NAJSŁABSZY SIŁACZ W CYRKU..... GÓWNODOWODZĄCY. A jednak to łyka. Adrian. To nie deszcz, to charkają Ci w twarz. I to Twoi......Możesz jeszcze zrobić kuku im wszystkim. Spierdlolić plan Szeregowemu Kanalii. ZREZYGNUJ Z KANDYDOWANIA W OSTATNIEJ CHWILI TAK, ABY NIE IELI MOŻLIWOŚCI WYSTAWIENIA KOGOŚ W ZAMIAN. Nie wiem, czy zyskasz szacunek wszystkich, ale część z nas doceni ten ostatni lot kamikadze i doprowadzenie do opadnięcia szczęk Twoich (a może jednak nie ?) kolegów. To dopiero byłaby piękna katastrofa.

 • king1932

  0

  Nawet w pislandi z adriana nic sobie nie robią. Adrian właśnie plują na ciebie - ty będziesz mówił, że deszcz pada. Ale ubaw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX