Turyści pobłądzili i przeszli na Słowację. Muszą odbyć kwarantannę

Młodzi rodzice z dwójką dzieci, spacerując nad przełomem Dunajca w Pieninach, pobłądzili i znaleźli się na słowackiej stronie. Zatrzymała ich Straż Graniczna. Turyści będą musieli odbyć 14-dniową kwarantannę - poinformował Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.
Zobacz wideo

- Gdy turyści próbowali wrócić do Polski, natrafili na łączony patrol funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy 6. Brygady Powietrzno-Desantowej. Tym razem mundurowi byli wyrozumiali - obyło się bez mandatów. 4-osobowa rodzina została pouczona, w związku z nielegalnym przekroczeniem granicy państwowej - relacjonował Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, cała czwórka została skierowana na 14-dniową kwarantannę. 

Koronawirus na Słowacji

Na Słowacji kontrole graniczne zostały ostatnio przedłużone do 26 czerwca, w Polsce na razie do 12 czerwca. W dalszym ciągu, z wyjątkiem np. pracowników transgranicznych lub osób posiadających czasowy lub stały meldunek na Słowacji, do kraju nie mogą wjeżdżać obcokrajowcy. 

Przepisy pozwalają na tranzyt obywatelom Unii Europejskiej, którzy wracają z zagranicy np. do Polski, ale stosowne władze muszą być wcześniej poinformowane o tym tranzycie.

 Na Słowacji potwierdzono do tej pory około 1500 przypadków zakażenia koronawirusem. 

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Pieniny. Turyści pobłądzili i przeszli na Słowację. Muszą odbyć kwarantannę
Zaloguj się
 • John Dow

  Oceniono 9 razy 9

  O qrwa! Polskie Państwo w całej okazałości, chamskie, głupie, podłe, opresyjne, pełne przemocy i nienawiści do swoich (i nie swoich) obywateli.

 • Oceniono 6 razy 6

  Dziś jak codzień wyścig o idiote dnia ! O pusty łeb wygrał pogranicznik z tym głupcem z trójki !

 • Jerzy

  Oceniono 4 razy 4

  Idiotyzm do kwadratu. Ktoś sobie narysował umowną linię na mapie a reszta nie widzi że to absurd. Na takiej zasadzie to straż graniczna też powinna być na kwarantannie.

 • ja ja

  Oceniono 4 razy 4

  Nie prościej było od razu odstrzelić.

 • xt-s

  Oceniono 4 razy 4

  Przecież wiemy, że koronawirus jest dużo groźniejszy od zarazy ideologicznej, zwłaszcza że z Czechosłowacją mieliśmy braterską internacjonalistyczną przyjaźń. Wtedy spędziłem tylko niecałe 48h na dołku za przeczekanie deszczu w schronisku po czeskiej stronie. Ale dziś państwo dba o nas lepiej i ci ludzie dostali dwa tygodnie aresztu.

 • xt-s

  0

  Zupełnie na marginesie: dlaczego materiał o tym, co stało się w maju z zabłądzeniem i przejściem przez granicę ilustruje zdjęcie z jesieni miejsca, w którym granica jest na rzece raczej nie do sforsowaia na piechotę, zwłaszcza z dziećmi, ale już zupełnie nie nieświadomie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX