Borusewicz: Magdalena Ogórek zarabia w TVP 600 tys. zł rocznie. Jest odpowiedź: Miło, że marszałek mnie docenia

Magdalena Ogórek zarabia w TVP 600 tys. zł rocznie na umowie zlecenie - stwierdził w czasie posiedzenia senackiej komisji wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. I choć dyskusja dotyczyła sytuacji w Trójce, ta kwota nie umknęła uwadze komentatorów.
Zobacz wideo

Dzisiejsze posiedzenie senackiej Komisji Kultury i Środków Masowego Przekazu poświęcone było sytuacji w radiowej Trójce. Wzięli w nim udział dziennikarze stacji - byli i obecni, a także ci na wypowiedzeniu. Pojawili się również dyrektor stacji Tomasz Kowalczewski oraz prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Dyrektor Trójki był pytany m.in. o SMS-a, którego wysłał w nocy Piotrowi Metzowi, byłemu już dyrektorowi redakcji muzycznej. Przeczytaj więcej o dyskusji w czasie posiedzenia senackiej komisji >>

W toku dyskusji swoje pytania do kierownictwa anteny i stacji zadawał wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Stwierdził, że kiedyś przychodząc jako gość do audycji politycznej w mediach publicznych, nie wiedział, jakie poglądy ma dziennikarz przeprowadzający z nim rozmowę. Dodał, że wydawało mu się również, że Trójka jest daleko od polityki "i że się uchowa".

- Zaczęło się od Jedynki - ciągnął. - Komentatorzy czy osoby, które prowadzą wywiady, pani Ogórek, pani Hejke, pan Rachoń. Ludzie pracujący w telewizji. Ja nie wiem, czy pani Ogórek nie wystarczy te 600 tysięcy rocznie, które na podstawie umowy zlecenia otrzymuje w telewizji, czy jeszcze trzeba jej dodać - mówił. 

Kwota podana przez Borusewicza poruszyła komentatorów na Twitterze. Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz "Rzeczpospolitej" stwierdził, że jeśli informacja jest prawdziwa, to redaktor Ogórek "opłacało się przegrać wybory".

W piątek sprawę skomentowała na Twitterze sama Magdalena Ogórek. - Miło, że marszałek PO Borusewicz mnie docenia, ale takie stawki wrócą dopiero, gdyby wygrał Trzaskowski - stwierdziła. A potem dodała: "Marszałek Borusewicz ma cennik z czasów PO, kiedy psa wyprowadzał samolotem". Nawiązała w ten sposób do doniesień sprzed siedmiu lat, jakoby Bogdan Borusewicz latał do rodzinnego Gdańska, by "pobyć w domu", po czym tego samego dnia wracał do Warszawy.

O wysokość zarobków Magdaleny Ogórek zapytaliśmy Telewizję Polską. Otrzymaliśmy następującą odpowiedź: "Wysokość zarobków pracowników i współpracowników TVP to informacje objęte ochroną danych osobowych i jako takie nie mogą być ujawniane". 

Magdalena Ogórek w 2015 roku była kandydatką na prezydenta z ramienia SLD. Zdobyła 2,38 proc. głosów. Rok wcześniej prowadziła program w stacji TVN24 Biznes i Świat, a już rok po wyborach została felietonistką tygodnika "Do Rzeczy". I to był początek jej trwającej do dziś spektakularnej kariery w mediach. W listopadzie 2016 została gospodynią programu "W tyle wizji" w TVP1, potem prowadziła również "Studio Polska". Dziś jest twarzą m.in. "Minęła dwudziesta" i "O co chodzi" w TVP Info. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Magdalena Ogórek zarabia w TVP 600 tys. zł rocznie? Takie słowa padły na senackiej komisji
Zaloguj się
 • roomak68

  Oceniono 10 razy 8

  K#rwy i Złodzieje a nie Prawo i Sprawiedliwość

 • Adalbert Thomas Spaten

  Oceniono 10 razy 8

  To dzięki wam drogie pisiory ta slicznotka trzepie kasę a wy za 2000 zapier.....cie caly miesiąc i jak te potulne owieczki zaglosujecie na dude.
  Taka sieczke wam z mozgu kaczor zrobil

 • liwia01

  Oceniono 6 razy 4

  No cóż,jak mawiał klasyk,warto byc przyzwoitym,choć się nie opłaca;opłaca się być nieprzyzwoitym ale...nie warto.

 • bart8777

  Oceniono 11 razy 3

  Oj nie zarabia tyle, bo wiadom, że musi cześć oddać komu trzeba..

 • pn-ski

  Oceniono 9 razy 3

  Oj Miller, Miller, cos ty narobil. Zatopiles lewice, pomogles kaczorowi zlapac za stery.
  Zebys chociaz cos z tego mial... Zrobila cie w kakałko.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 10 razy 2

  Żaden szanujący się dzikus nie zapłaciłby tyle za tak tępą dzidę.
  Ale ci nasi "Papuasi".....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX