Szyc publikuje zapis rozmów z Latkowskim i zapowiada pozew. "Wypisywał do mnie o różnych porach dnia i nocy"

Ten poziom manipulacji i kłamstwa jeszcze mnie w życiu nie spotkał - napisał na swoim profilu na Facebooku Borys Szyc. Aktor został wspomniany w filmie dokumentalnym Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało", opowiadającym o wykorzystywaniu seksualnym niepełnoletnich dziewcząt m.in. w sopockim klubie Zatoka Sztuki.
Zobacz wideo

W środę (20 maja) TVP1 wyemitowała film Sylwestra Latkowskiego pt. "Nic się nie stało". Dokument opowiada o aferze pedofilskiej w Trójmieście, a jego głównym bohaterem jest Krystian W., ps. Krystek, znany również jako "łowca nastolatek z Pomorza", który miał wykorzystywać seksualnie nieletnie dziewczyny. Do praktyk na tle pedofilskim miało dochodzić m.in. w jednym z trójmiejskich klubów - Zatoka Sztuki. Bywali w nim też celebryci, m.in. Kuba Wojewódzki, którego wizerunek pokazano w filmie.

Po emisji filmu Latkowski zwrócił się do bywających w sopockim klubie celebrytów, m.in.  do Borysa Szyca oraz właśnie Kuby Wojewódzkiego, by ujawnili, co się tam działo. Pierwszy zareagował Wojewódzki, który zapowiedział pozwanie Latkowskiego i TVP

Potem na Facebooku do sprawy odniósł się Borys Szyc. Aktor zamieścił filmik, na którym widać jego długą korespondencję internetową z Sylwestrem Latkowskim. Reżyser dokumentu pokazanego przez TVP wiele razy powtarza, że coś Szycowi obiecał, zarzuca mu, że nie chce pomóc, bo na pewno coś widział. Zdania, które wpisuje, są krótkie, pełne literówek, z trudem zrozumiałe. Szyc konsekwentnie odpowiada, że w Zatoce Sztuki bywał, by pić alkohol i nie widział niczego, co jest tematem filmu Latkowskiego. 

"Zbieram myśli od wczoraj co napisać. Ten poziom manipulacji i kłamstwa jeszcze mnie w życiu nie spotkał. TVP1 wyemitowała wczoraj dzieło dokumentalne Pana Latkowskiego opowiadające o ohydnym procederze, jaki miał miejsce w Zatoce Sztuki w Sopocie" - rozpoczął swój wpis Szyc. 

Relacjonował również przebieg jego kontaktów z Latkowskim. "Pan Latkowski zaczął mnie atakować swoimi wiadomościami w lipcu 2019. Koniecznie chciał bym mu powiedział coś sensacyjnego, bo przecież jak tam chlałem, to na pewno "coś" wiem. Coś. Sam nie mógł określić co. "Ale na pewno wiem!" Najpierw prosił, potem chciał się bratać, przyznał do swoich problemów z alkoholem, wypisywał do mnie miesiącami, o różnych porach dnia i nocy. O 3ciej nad ranem, zdania bez ładu i składu. Potwierdzeniem moich słów są screeny korespondencji w formie video. Bez żadnej cenzury. Oceńcie Państwo sami. (...) To trwało prawie rok proszę Państwa. Kiedy kolejny raz zasugerował, że milczę bo może ja też brałem w tym udział, straciłem cierpliwość" - opisywał aktor.

Zwrócił się również bezpośrednio do Latkowskiego: "Chce Pan prawdy Panie Latkowski? Prawda jest taka, że z tragicznej sprawy, o której rozwiązanie również walczyłem, zrobił Pan rozgrywkę polityczną. Za pieniądze od pana Kurskiego i TVP. (...) Prawda jest taka, że próbuje Pan swoim dokumentem zleconym przez reżimową telewizję zatuszować sprawę pedofilii w kościele. Jak Pan doskonale wie, byłem w gronie osób które dołożyły się do publicznej zbiórki pieniężnej na realizację dokumentu Braci Sekielskich pt.: “Zabawa w chowanego”. Dokumentu głośnego i niewygodnego dla wielu osób. Dokument powstał z woli niezależnych ludzi a nie na czyjeś wyraźne zamówienie. I taka jest różnica między tymi dokumentami, choć tematyka, cierpienie ofiar i skala problemu równie wielka" - dodał, wspominając również o kłopotach, jakie Latkowski w przeszłości miał z prawem. Wpis zakończył deklaracją: "Do zobaczenia w sądzie".

Sprawa Zatoki Świń

W 2015 roku 14-letnia Anaid z Gdańska rzuciła się pod pociąg po tym, jak wyznała swojej koleżance, że została zgwałcona. To dało początek sprawie "Krystka" i Zatoki Sztuki, w której miało dochodzić do gwałtów na nieletnich dziewczętach. Rok temu sąd skazał "Krystka" za brutalne zgwałcenie 16-letniej dziewczyny z domu dziecka. Wyrok uprawomocnił się kilka miesięcy temu. "Łowca nastolatek" mógł dostać za to przestępstwo nawet 12 lat więzienia, ale zdaniem sądu kara trzech lat była wystarczająca. Obecnie przed Sądem Rejonowym w Wejherowie toczy się także proces "Krystka" i czterech innych mężczyzn, którzy są oskarżeni o kilkadziesiąt przestępstw seksualnych, w tym czyny pedofilskie.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"Nic się nie stało". Borys Szyc reaguje na film Sylwestra Latkowskiego
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 7 razy 5

  Ludzie sprawni umysłowo inaczej, zawsze, ale to zawsze, w kazdym przypadku, przekonani są o swojej wielkości, ogromnym sprawstwie na zaszłe wydarzenia, o swojej nieomylności w ocenie tych zdarzeń i wpływie na rzeczywistośc. Tacy ludzie jak Kurski, Semka, Wildstein, Latkowski, dotknięci są infantylizmem. Oni do dzisiaj zyją
  w toksycznych oparach ,, Lewego sierpowego,, ,,Nocnej zmiany,, listy agentów SB, i zgodnie z tym schematem tworzą rózne ponure obsesje pijanego schizofrenika, przekonani o swojej nieomylności. Nie wystarczy panie Wildstein pic z literatki zeby zostac literatem, nie na opluwaniu mieszanką tytoniu, jadu, nienawiści, manipulacji faktami i podłym kłamstwie polega wybitny film. Latkowski jest załosny w tej ogromnej chęci przypodobania się
  lokatorowi bunkra na Nowogrodzkiej i jego kolegom z Miodowej. Taka jest skrajna prawica w Polsce. Jedynym sensem ich zycia jest dowalic ,,im,, kimkolwiek oni nie będą, ponizyc, obśmiac, obrzucic błotem. Za to ze są powszechnie szanowani, sprawniejsi intelektualnie, publikowani, cytowani, doceniani, szczęśliwi, ze osiągnęli to o czym te podłe wypierdki marzą przez całe zycie i do czego nawet się nie zblizą. Latkowski jest jak małe dziecko w PRL-u z nosem przyklejonym do szyby Pewexu, jak Nikodem Dyzma z ogromnym smutkiem patrzący przed luksusową restauracją na piękne kobiety w futrach uśmiechniętych bogatych męzczyzn, płacących za taksówkę. To nie jest jego świat, i nigdy nim nie będzie, on o tym dobrze wie, i z pokorą czeka na swój ślepy los, jak Nikodem Dyzma. Moze to właśnie ten film, przez wielkośc opluwanych w nim ludzi, wzbudzi zachwyt plebsu nad jego talentem i pozwoli mu zostac Francisem Coppolą prawicowej TVP ? Zainteresowanie towarzysza Jezowa Ziobry juz wzbudził.

 • opv

  Oceniono 10 razy 4

  Patrzę na wpisy i dochodzę do wniosku że PIS odpuścił sobie poważniejsze ataki na słuchaczy TOK FM bo nawet ich trolle tutaj to ewidentnie najgłupszy sort.

 • zbag19

  Oceniono 5 razy 3

  Sprawa "Krystka" i jego grupy jest znana od kilku lat. Prokuratura podległa Ziobrze i zmieniony prezes sądu od PIĘCIU lat nie mogą sobie z tym poradzić; podległa Błaszczakowi a teraz Kamińskiemu policja nie może znaleźć dowodów i światków. A więc winni ci, którzy bywali w tym lokalu a nie lubią Władzy.
  kochani - jeżeli nie lubicie Władzy i mówicie o tym głośno, przypomnijcie sobie gdzie i kiedy byliście !!!!!!

 • pinky69pinky

  Oceniono 2 razy 2

  <<Za pieniądze od pana Kurskiego i TVP>>

  Konkretnie to za nasze pieniądze.

 • kotkluska2016

  Oceniono 6 razy 2

  Za podły atak na Święty Kościół Katolicki należy się kula w łeb. Rozliczymy każdego murarza po najdalsze krańce Mezopotamii. Niech szyje Wolska!

 • lese_majeste

  Oceniono 4 razy 0

  gdyby sąd ktoś prze.j.e.b.a.ł bez jej czy jego woli, to pewnie byłoby raczej 12 lat, a tu młoda dziewczyna bez ochrony bo z domu dziecka i sąd najwyraźniej chce spotkać tego faceta za mniej niż 2 lata, czego sądowi szczerze życzę i to w odosobnionym miejscu

 • tegepe

  Oceniono 11 razy -1

  A po co pan Szyć korespondował z tym manipulatorem z TVPiSdu???

 • tomaselli

  Oceniono 24 razy -16

  Patrzac na tego osobnika zastanawiam sie , czy to wioskowy glupi Jasio, czy tez drobny pijaczek, bo z taka facjata nigdzie na swiecie nie zostalby nawet koniuszym, o aktorstwie nie wspominajac !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 33 razy -27

  Twarz szyca nie zostawia zadnych zludzen i ja nie mowie o pewnych zdolnosciach mimikkry ale powiedzmy sobie ta mimikra dotyczy rol ludzi z marginesu, jak wiekszosc naszych czolowych aktorow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX