Dziś o 19:07 zamiast jingla Listy Przebojów poleciało "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..."

- Chciałbym wrócić do radia, w którym, jak się idzie przez korytarz, nie słychać złowróżbnej ciszy - powiedział Piotr Stelmach, były już dziennikarz Trójki, który dziś, w porze Listy Przebojów, pojawił się przed siedzibą radia. Podobnie jak dziesiątki innych osób. W tym czasie na antenie Trójki słychać było tylko muzykę - Listę Przebojów zawieszono.
Zobacz wideo

Przed siedzibą Trójki przy Myśliwieckiej zgromadziło się w piątkowy wieczór około stu osób. To pora, w czasie której tradycyjnie emitowane są kolejne notowania Listy Przebojów. Dziś na antenie nie odezwał się nikt, popłynęła tylko muzyka - na początek piosenka "Niepokonani" zespołu Perfect. Na stronie internetowej stacji pojawił się komunikat, że notowania Listy Przebojów zostają zawieszone.

Protestujący, którzy zebrali się przed siedzibą Trójki, zapalili znicze pod tabliczką z nazwą stacji Trzymali również transparenty z hasłami: "Wolne media", "Murem za Niedźwiedziem", "Stop PiS". Słychać było również piosenkę Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", w pewnej chwili ludzie zaczęli klaskać. W tłumie pojawił się m.in. Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta. Przyszli również dziennikarze, którzy w ostatnich dniach żegnali się z Trójką, m.in. Ernest Zozuń, Marcin Łukawski czy Piotr Stelmach.

- Budynek stoi, nic się z nim nie stało i mam nadzieję, że nic się z nim nie stanie. Wciąż jest w nim mnóstwo naszych przyjaciół, wielu wspaniałych ludzi. Chciałbym, żeby to radio przetrwało - mówił w rozmowie z dziennikarką TOK FM Piotr Stelmach, pytany, czy da się jeszcze uratować Trójkę przed upadkiem. Stelmach, który w radiu prowadził wiele audycji muzycznych, dwa dni temu złożył wypowiedzenie

Pytany, na jakich warunkach byłby gotów wrócić do pracy w stacji odpowiedział: "Żeby nie było cenzury". - Chciałbym wrócić do radia, w którym, jak się idzie przez korytarz, gdzie jest mój pokój, nie słychać ciszy. Złowróżbnej, dziwnej, ciszy, której nie lubię. I chciałbym nie mieć wrażenia, że jakbym rzucił jakimś ciężkim przedmiotem przez ten korytarz, to on by zwisł w powietrzu, bo jest tak gęsto, atmosfera jest tak gęsta i nieprzenikniona, mimo że prawie nikogo tam nie ma. Jeśli to udałoby się zrealizować, to trudno nie wrócić do domu - powiedział. 

Przypomnijmy, tydzień temu 1998. notowanie Listy Przebojów Programu Trzeciego wygrała piosenka Kazika, która odnosi się do wizyty Jarosława Kaczyńskiego na cmentarzu 10 kwietnia - w czasie, gdy z powodu pandemii wstęp na nekropolie był zamknięty. Kierownictwo stacji usunęło zapis notowania ze strony internetowej, a głosowanie unieważniono. Prowadzącemu listę Markowi Niedźwiedzkiemu zarzucono manipulację i "przestawienie" piosenki na miejsce pierwsze

To wywołało falę odejść ze stacji - z pracą w Trójce pożegnali się jej wieloletni dziennikarze m.in. Marcin Łukawski, Piotr Kaczkowski, Marcin Kydryński, Hirek Wrona czy Agnieszka Szydłowska, a także sam Marek Niedźwiedzki, który teraz od władz Polskiego Radia i TVP domaga się przeprosin. Ze stacją pożegnał się również jej dotychczasowy szef muzyczny, Piotr Metz. Pokazał on również SMS od dyrektora Tomasza Kowalczewskiego o treści: "Piotrze, dopilnuj, aby piosenka, o której rozmawialiśmy, nie była na Antenie". 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Trójka. Lista Przebojów zawieszona, przed siedzibą stacji protest
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 12 razy 6

  Żegnający Trójkę już zdaje się otoczeni i legitymowani. Bo zgromadzenie... Nie takie, jak w Wadowicach kilka dni temu, w obecności prezydenta RP. Ale tam przyszły tylko rodziny, duże rodziny. Takim wolno, wszak miejsce święte i okazja też uświęcona...

 • getz54

  Oceniono 5 razy 1

  Midas z Nowogrodzkiej udowadnia suwerenowi, ze wszystko potrafi zamienic w .... gó&no, nawet pamięc o bracie, który wcześniej mu bardzo aktywnie pomagał w tym dziele tworzenia. Zamienił w gó&no Jasną Górę, teraz przyjezdzają tam wszystkie sfrustrowane zboki, od faszystów po RM i kiboli. Midas z PiS-u pokazał im ze teraz
  mozna. Zamienił w śmierdzącą kupę etos dawnej ,,Solidarności,, zainfekował ją róznymi Guzikiewiczami, Dudami, i jakimiś fekaliami. Towarzysz Midas nie odpuścił tez Trybunałowi Konstytucyjnemu, Krajowej Radzie Sądownictwa, paskudzi obecnie Sąd Najwyzszy. Obrazu rozpaczy dopełnił obraz stadniny koni arabskich, stojących we własnych odchodach i cuchnącej gnojówce. To jest obraz Polski Kaczyńskiego, jego neurotycznych wizji reform w tym kraju.
  I nagle jakiś Kazik tego nie rozumie. Nie łączy się z nim w specjalnie okazywanym bólu nad grobami mamusi i szalonego braciszka, on tę inscenizację specjalnie zrobił dla ludu, dla suwerena, zeby go ogarnęło współczucie tak jak parę lat temu 10 kwietnia. A tu jakiś Kazik kpi z jego uczucia na pokaz, wyszydza ból jego kolana, porównuje go z innym bólem, który odczuwają normalni ludzie po stracie bliskich. Kaczyński jeszcze nie odzyskał przytomności po tym jak dostał z liścia od programu III PR, oni śmieli puścic tę piosenkę w liście przebojów. Kaczyński zrozumiał swój błąd, jaki popełnił ulegając Dudzie i zdejmując z funkcji komendanta obozu Kurskiego. Teraz to naprawia, komendant Rudolf Kurski wróci do obozu pilnowac porządków i kontynuowac dzieło niszczenia polskiej inteligencji.
  W strachu przed zemstą MIdasa, p.o. prezydenta Dudek zrobi teraz kazde świństwo, zeby zamiana Polski w gó&no
  przez Jarosława Midasa przebiegała szybko, cicho i sprawnie. Dlatego Duda nie moze wygrac tych wyborów i topic w szambie ten kraj przez kolejne 5 lat.

 • kotkluska2016

  Oceniono 9 razy 1

  Gdzie było załgane kodziarstwo, kiedy w 1634 roku zgraja łotrów napadła na patriotów polskich pod Mysimi Kiszkami?

 • nieotake

  Oceniono 5 razy 1

  Można by to podciągnąć pod uroczystości pogrzebowe, a na takowych Szujowski 50 osób dopuszcza, plus MC, didżeje i grabarze.
  Z tym, że i tak Szczurek Kamiński interpretację przePiSsów pozostawił kulsonom i sanepidom, a te mafijne szczujne kundelki już dobrze wiedzą, jak wszelkiej maści buntownikom przyPiSsdolić, żeby ich zabolało.
  Z komuchami to trzeba uważać - w 1968 iskrą było zdjęcie „Dziadów”, a skończyło się na wypędzeniu z peerelu ostatnich Żydów-niedobitków...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  To do was postkomuno czas juz zamykac tamten niechlubny okrs naszej historii i powiem ze rozsataje sie bez zalu.

 • kopandol

  Oceniono 8 razy 0

  A czy tej QRWIE dworcowej zwanej eufemistycznie suwerenem jest w ogóle potrzebne jakieś obiektywne radio?
  Radio nie nadające discopolowej sieczki ?
  Nic sie nie stało, Polacy nic się nie stało.......

 • paseo

  Oceniono 2 razy -2

  a o akcji policji nic??Ani slowa??

 • szczepionkipowodujaraka

  Oceniono 11 razy -3

  chcuelibyscie powrotu teczowych multiulti POj ebow sprzedajczykow ? pis przegial ake lewactwo trzeba pryskac zawsze i wszedzie jak kleszcze bo niepinowane obleza zabija ofiare

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX