Koronawirus w Polsce. Jest ponad 300 nowych przypadków

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 305 nowych, potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Polsce. Resort zamieścił również informację o 2 kolejnych zgonach z powodu COVID-19.
Zobacz wideo

Bilans koronawirusa w Polsce

W sobotę (23 maja) resort zdrowia informował o 316 nowych przypadkach i 11 kolejnych zgonach. 

W piątek (22 maja) resort zdrowia informował o 476 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, z tego niemal 300 dotyczyło Śląska. Zmarło 10 osób w wieku 57-92 lata. Poinformowano również, że wyzdrowiało 8731 chorych.

W czwartek (21 maja) Ministerstwo Zdrowia podało informację o 405 nowych przypadkach i 10 zgonach. W środę 20 maja odnotowano 471 przypadków, w tym 275 na Śląsku oraz 14 zgonów.

Największy dobowy przyrost nowych zakażeń odnotowano w Polsce 12 maja - było to 556 przypadków. Największy dobowy przyrost zmarłych odnotowano natomiast 24 kwietnia - 40 osób.

Koronawirus w Polsce. Testy w 131 laboratoriach

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w piątek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie koronawirusem. Na liście jest w tej chwili 131 laboratoriów. Dane resortu mówią też, że przebadano dotąd ponad 719 tys. próbek pobranych od ponad 660 tys. osób.

Koronawirus w przedszkolu w Szczecinie

Szczecińskie przedszkole publiczne "Żaczek" zostało zamknięte do odwołania po tym, jak u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Jak podkreślono, źródłem zakażenia był "kontakt rodzinny z sąsiedniego województwa", a nie wewnętrzne ognisko w przedszkolu. Pod opieką osoby, u której wykryto koronawirusa, było siedmioro dzieci.

Miasto zdecydowało o zamknięciu przedszkola i dezynfekcji oraz ozonowaniu pomieszczeń i sprzętu. Służby sanitarne zdecydowały o objęciu kwarantanną domową 13 osób, a pozostałe osoby z grupy ryzyka objęto nadzorem epidemiologicznym.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM