Protest przedsiębiorców. Paweł Tanajno usłyszał dwa zarzuty naruszenia nietykalności policjantów

Paweł Tanajno usłyszał dwa zarzuty dotyczce naruszenia nietykalności policjantów - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
Zobacz wideo

Informację o zatrzymaniu Pawła Tanajno podano w sobotę na Twitterze Policji Warszawskiej. "Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno" - napisano.

W niedzielę odbyło się posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie, dotyczące zażalenia Pawła Tanajno na jego zatrzymanie. - Sąd uznał, że było ono legalne zasadne i prawidłowe - mówił rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

- O zatrzymaniu poinformowaliśmy zarówno prokuraturę, jak i adwokata na żądanie. Po zatrzymaniu kontynuowaliśmy czynności związane m.in. z zażaleniem - powiedział Marczak. Dodał, że czynności wobec Tanajno są prowadzone w trybie przyspieszonym, a zatem policja ma na nie 48 godzin.

Jak poinformował rzecznik KSP w poniedziałek Paweł Tanajno usłyszał dwa zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności policjantów.

Protest przedsiębiorców

W sobotę w Warszawie odbył się - kolejny na przestrzeni kilku tygodni - protest przedsiębiorców, kierowany przez Pawła Tanajnę, kandydata na prezydenta. Uczestnicy demonstracji gromadzili się z biało-czerwonymi flagami i transparentami z logo strajku. Najpierw spotkali się na placu Defilad, później udali się pieszo chodnikami w kierunku Pałacu Prezydenckiego, a dalej - przed Sejm.

Policja przekonuje, że w związku z zakazem zgromadzeń - protest przedsiębiorców był nielegalny. W sobotę zatrzymano łącznie siedem osób, w tym inicjatora protestu - Tanajnę. Policja nałożyła też siedem mandatów, skierowała 80 wniosków do sądu o ukaranie oraz 180 wniosków do inspekcji sanitarnej.

Posłuchaj w aplikacji TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM