Już ponad 3 tys. górników zakażonych koronawirusem. Kolejne kopalnie wstrzymują wydobycie

Dwie kolejne kopalnie z powodu koranawirusa wstrzymały wydobycie. To Bielszowice w Rudzie Śląskiej i powiązana z nią kopalnia Pokój, należące do Polskiej Grupy Górniczej. Pozostałe kopalnie spółki stopniowo wznawiają wydobycie.
Zobacz wideo

Wstrzymanie pracy Kopalni Bielszowice i Pokój ma związek z badaniami przesiewowymi w tym pierwszym zakładzie. - One są ze sobą technologicznie połączone, dlatego musi zostać wstrzymane wydobycie do czasu zakończenia tych badań - wyjaśnia rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski.

Według spółki Kopalnie: Murcki-Staszic, Jankowice i Sośnica do przyszłego tygodnia wrócą już do normalnej pracy. W sumie zakażonych koronawirusem jest już 3376 górników. 

W kopalniach Polskiej Grupy Górniczej zakażonych jest ponad 1400 górników, podobna liczba zakażonych jest w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Tam też stopniowo kopalnia Pniówek wznawia produkcję. W kopalni Bobrek należącej do Węglokoksu, gdzie zakażonych jest ponad pół tysiąca osób, wydobycie zostało wznowione już w 60 procentach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę w ciągu dnia o 395 nowych, potwierdzonych wynikami badań laboratoryjnych, przypadkach zakażenia koronawirusem. Do 185 z nich doszło na Śląsku. Resort podał też, że zmarły kolejne trzy osoby. Z kolei w poniedziałek rano zanotowano 148 nowych przypadków koronawirusa z czego 89 na Śląsku. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM