Straciłeś pracę przez koronawirusa? Resort min. Błaszczaka zaprasza na ćwiczenia wojskowe

Resort obrony uruchomi w połowie czerwca ćwiczenia wojskowe. "Dzięki podpisanej przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, decyzji zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utraciły pracę, będą traktowane priorytetowo" - czytamy w komunikacie.
Zobacz wideo

"15 czerwca ruszają ćwiczenia żołnierzy rezerwy. Poleciłem, by priorytetowo traktowano zgłoszenia osób, które w związku z epidemią koronawirusa straciły pracę. Rezerwiści w czasie ćwiczeń otrzymają miesięcznie ponad 3 tys. zł., wyżywienie i bezpłatne zakwaterowanie" - poinformował na Twitterze min. Mariusz Błaszczak. 

W komunikacie MON-u, który opublikowała Polska Agencja Prasowa, czytamy: "Dzięki podpisanej przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, decyzji zgłoszenia ochotników, którzy w ostatnim czasie ze względu na epidemię koronawirusa utraciły pracę, będą traktowane priorytetowo. W trakcie ćwiczeń, rezerwiści i kandydaci na żołnierzy otrzymają pełne wyżywienie i będą kwaterowani na terenach jednostek".

Rezerwiści mogą liczyć na "miesięczne wynagrodzenie od 3,5 tysiąca złotych". Ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z wojskiem "miesięczne wynagrodzenie wynosi 1,2 tys. zł plus dodatkowe 2,6 tys. zł na zakończenie ćwiczeń". To nie koniec zachęt ze strony resortu obrony narodowej. Ochotnicy po ukończeniu ćwiczeń " uzyskają status żołnierza rezerwy i będą mogli starać się o zatrudnienie w Wojsku Polskim".

TOK FM PREMIUM