Koronawirus w Polsce. Nowe dane resortu zdrowia. Ponad 100 przypadków na Śląsku

Koronawirus w Polsce. Nowe dane resortu zdrowia. Zanotowano 236 nowych przypadków koronawirusa, zmarło kolejnych 18 osób.
Zobacz wideo

We wtorek przedpołudniem oficjalnie było 107 nowych zakażeń koronawirusem, a kolejne 7 osób zmarło. Nowe przypadki dotyczyły przedpołudniem osób z województw: śląskiego (53), wielkopolskiego (33), opolskiego (10), zachodniopomorskiego (4), dolnośląskiego (2), podlaskiego (2), lubuskiego (2) i pomorskiego (1). A popołudniu: województw: śląskiego (56), mazowieckiego (32), małopolskiego (10), łódzkiego (8), dolnośląskiego (7), świętokrzyskiego (7), opolskiego (4), podlaskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1).

Łącznie 24 395 zakażonych i 1092 zgony.

W poniedziałek 1 czerwca Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w Polsce jest 380 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz 10 kolejnych ofiar śmiertelnych.

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażeń

W niedzielę podano informację o 219 nowych zakażeniach oraz o tym, że zmarły trzy osoby. W sobotę przybyło 416 zakażonych. Najwięcej, już tradycyjnie, na Śląsku (z rozbiciem na dwa komunikaty: 221 i 196 nowych zakażeń). Zmarło 10 osób chorych, większość z nich była w podeszłym wieku.

W piątek (29 maja) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 330 nowych przypadkach koronawirusa i 13 osobach zmarłych. Najwięcej zakażeń odnotowano również na Śląsku.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż jednak w kraju obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń

Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

Kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzony zostanie 6 czerwca, kiedy otwarte będą kina, teatry, filharmonie, baseny, siłownie, solaria, salony masażu czy kluby fitness. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby. Przy otwieraniu poszczególnych obiektów koniecznie będzie zachowanie zasad epidemicznych i sanitarnych.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM