Koronawirus w Polsce. Są nowe dane: 361 nowych zakażonych

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał nowe dane dotyczące COVID-19 w naszym kraju. W czwartek zantowano 361 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i kolejne 2 ofiary śmiertelne.
Zobacz wideo

W porannym raporcie w czwartek (4 czerwca) ministerstwo informowało o 139 nowych przypadkach koronawirusa w naszym kraju. Dotyczyły one województw: śląskiego (104), małopolskiego (15), wielkopolskiego (6), świętokrzyskiego (5), opolskiego (4), dolnośląskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1) i podlaskiego (1).

Oprócz tego, resort poinformował, że zmarły kolejne dwie osoby zarażone COVID-19. To 83-letnia kobieta ze Zgierza i 67-letni mężczyzna z Raciborza. Oboje mieli choroby współistniejące.

Popołudniu resort podał, że są: 222 nowe zakażenia koronawirusem z województw: łódzkiego (112), mazowieckiego (50), śląskiego (16), podlaskiego (11), dolnośląskiego (8),małopolskiego (6), opolskiego (4), świętokrzyskiego (4), wielkopolskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1) i pomorskiego (1), żadnego zgonu.

Łącznie w Polsce mamy 25 tys. 048 przypadków i 1 117 zgonów. 

Koronawirus w Polsce. Bilans

W środę 3 czerwca zanotowano 292 nowych przypadków zakażenia koronawirusem oraz 23 ofiary śmiertelne. We wtorek zanotowano 230 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym ponad 100 na Śląsku. 

W poniedziałek 1 czerwca z kolei Ministerstwo Zdrowia przekazało, że w Polsce jest 380 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz 10 kolejnych ofiar śmiertelnych. 

W niedzielę podano informację o 219 nowych zakażeniach oraz o tym, że zmarły trzy osoby. W sobotę przybyło 416 zakażonych. Najwięcej, już tradycyjnie, na Śląsku (z rozbiciem na dwa komunikaty: 221 i 196 nowych zakażeń). Zmarło 10 osób chorych, większość z nich była w podeszłym wieku.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem odnotowano w Polsce 4 marca. Wciąż jednak w kraju obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus. Luzowanie obostrzeń

Od soboty (30 maja) zniesiony został obowiązek zasłaniania nosa i ust w przestrzeni otwartej, jeśli zachowany jest dwumetrowy dystans społeczny. Maski pozostają obowiązkowe m.in. w sklepach, kościołach, środkach komunikacji publicznej oraz tam, gdzie zachowanie dystansu nie jest możliwe.

Od tego samego dnia możliwe jest również organizowane zgromadzeń dla maksymalnie 150 osób. Zdejmowane zostały ograniczenia w liczbie osób, które mogą przebywać na terenie sklepu czy restauracji. Od niedzieli 31 maja obowiązują limity wiernych w kościołach, choć konieczne jest wciąż zachowanie 2 metrów odległości.

Kolejny etap luzowania obostrzeń wprowadzony zostanie już 6 czerwca, kiedy otwarte będą kina, teatry, filharmonie, baseny, siłownie, solaria, salony masażu czy kluby fitness. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby. Przy otwieraniu poszczególnych obiektów koniecznie będzie zachowanie zasad epidemicznych i sanitarnych.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM