Poznań. Jest wyrok dla mężczyzny, który groził śmiercią prezydentowi Poznania

Na dwa lata więzienia skazał sąd mężczyznę, który w liście wysłanym z więzienia groził śmiercią prezydentowi Poznania Jackowi Jaśkowiakowi. Andrzej C. odsiaduje już karę dożywocia za zabójstwo dwóch starszych kobiet.
Zobacz wideo

W liście wysłanym w ubiegłym roku do Jacka Jaśkowiaka Andrzej C. pisał, że chce zabić samorządowca za jego tolerancję i sprzyjanie osobom homoseksualnym. Mężczyzna miał pretensję, że prezydent Poznania bierze udział w Marszach Równości. 

Prokuratura domagała się ukarania Andrzeja C. karą czterech miesięcy więzienia za kierowanie gróźb. Jednak sąd uznał, że to zbyt mało i w czwartek (4 czerwca) - podwyższył karę do dwóch lat więzienia. 

W opinii samego Jaśkowiaka, wyrok sądu ma "przestrzec innych przed podobnymi działaniami". - Zarówno ze strony policji, jak i od ekspertów z zakresu terroryzmu uzyskałem jednoznaczne dane, które wskazują na to, że zagrożenie jest realne, że zabójstwo Adamowicza nie było ostatnim - mówił w czwartek prezydent Poznania. 

Mężczyzna, który groził śmiercią Jaśkowiakowi, odsiaduje już w więzieniu karę dożywotniego więzienia za zabójstwo, w latach '90, dwóch starszych kobiet. Jedną z jego ofiar była matka Bogdana Borusewicza.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM